آموزشگاه آپادانا

مرکز آموزش دوره های مهندسی پزشکی

 

دفتر مرکزی: خ آزادی جدیری جنوبی ساختمان 17

شعبه1: خ امام-روبه روی مصلی-ط3 انتشارات اختر

 

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 041−4164

آموزشگاه مهندسی پزشکی آپادانا بزرگترین مرکز آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی، بیمارستانی،اتاق عمل، تصویر برداری، آزمایشگاهی و دندانپزشکی در شمالغرب کشور (تبریز) می باشد. این مجموعه یکی از زیر مجموعه های آموزشی کنسرسیوم متخصصان و دانشگاهیان ایران(ایرکاس) می باشد که با همکاری شرکت مهندسی رکا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مهندسی پزشکی می نماید. دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی کاملا عملی بوده و دانشجویان پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون مدرک داخلی و بین المللی اخذ می نمایند. علاوه بر مباحث فنی مطرح شده در دوره های آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی، دانشجویان با مفاهیم بازاریابی تجهیزات، برند سازی تجهیزات، روش های اخذ نمایندگی تجهیزات، اداره کل تجهیزات پزشکی و... آشنا خواهند شد. این دوره ها به صورت حضوری و مجازی برگزار شده و امکان حضور از سرتا سر کشور در این دوره ها وجود دارد.

   ثبت نام آنلاین دوره شرکت مهندسی رکا

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سرتاسر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سرتا سر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات دندان پزشکی به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سر تا سر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

ساکشن

معرفی دستگاه ساکشن

درهر اتاق عمل حداقل باید 2 منبع ساکشن ، یکی برای بیهوشی و دیگری برای عمل جراحی وجود داشته باشد. ترکیب جاری دو یا چند منبع ساکشن برای استفاده توسط دو تیم جراحی مناسب می باشد. دستگاه ساکشن یکی از وسایل ضروری اتاق عمل بوده که با آسپیراسیون ترشحات از داخل بینی و حلق باعث بازشدن راه های تنفسی بیمار می شود. این دستگاه همچنین می تواند برای خارج کردن ترشحات حاصل شده در حین عمل جراحی از داخل شکم و یا در ناژ آبسه بیماران نیز به کار رود.

دستگاه ساکشن می تواند بطور متحرک و یا ثابت به سقف یا دیوار اتاق عمل نصب شود. در مورد نوع اخیر دستگاه ساکشن عبارت از یک پمپ مرکزی خواهد بود که از طریق لوله هایی به اتاق های مختلف راه دارد. لازم است که دستگاه ساکشن علاوه بر اتاق عمل در  اتاق بیهوشی ، اتاق بهبودی ، بخش مراقبت های ویژه و سایر بخش ها نیز وجود داشته باشد. لوله های لاستیکی دستگاه ساکشن اتاق عمل باید از جنس ضدجرقه باشند. بهتر است که در اتاق عمل دو دستگاه ساکشن یکی برای استفاده جراح و دیگری جهت استفاده متخصص بیهوشی درنظر گرفته شود.

از آنجا که عمل های جراحی مختلف به قدرت مکندگی متفاوتی نیاز دارند بنابراین در روی دستگاه ساکشن دریچه ای تعبیه شده است که با باز و بسته کردن آن می توان میزان مکندگی این دستگاه ها را کم یا زیاد کرد.

مقدار فشار مورد نیاز برای مکش در ساکشن های مختلف برحسب نوعشان متفاوت است اما بطور معمول برای ساکشن های با موتور الکتریکی حدود 700- میلیمتر جیوه می باشد.

*  موارد استفاده از دستگاه ساکشن :

1 تمیز و خشک نگه داشتن زخم برای مشخص شدن محل خونریزی دهنده

2 برداشتن سریع محلول های شستشو از محل زخم

3 مکیدن بافت های نکروتیک و صدمه دیده مغزی یا تومورهای نرم مغزی

4 خالی کردن حفرات آبسه

5 تخلیه کردن مایع مغزی نخاعی از بطن یا فضای زیر سخت شامه

6 گرفتن تومور در طول برداشتن آن

7 کمپرس کردن رگ خونریزی دهنده

8 انتقال جرقه الکتروکوتر به ناحیه خونریزی دهنده و کشیدن دودهای حاصل از کوتریزاسیون

*  اجزاء تشکیل دهنده دستگاه

1 موتور الکتریکی

2 مولد فشار منفی

3 مخزن جمع آوری مایعات

4 فیلترهای تصفیه

5 مانومتر

6 اتصالات انتقال دهنده مایعات و فشار منفی

 

*  مواردی که باید در هنگام استفاده از ساشکن رعایت کرد :

1 لوله دستگاه باید در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد ، یعنی پیچ نخورده باشد ، سوراخی نداشته باشد و مسیر داخلی آن کاملا تمیز و فاقد گرفتگی باشد.

2 جنس لوله این دستگاه باید از نوع ضدجرقه ( آنتی استاتیک ) بوده و از موادی درست شده باشد که بر روی هم تا نشده و پس از مدتی کارکردن ایجاد گرفتگی ننمایند.

3 ظرف شیشه ای این دستگاه را باید در هنگامی که حجم ترشحات جمع شده در داخل آن به میزان علامت گذاری شده رسید خالی کرد.

4 پس از خاتمه استفاده از دستگاه ساشکن لازم است که درب شیشه ای این دستگاه و لوله های متصل به آن را بطور کامل و با استفاده از محلول ضد عفونی کننده شستشو داد.

5 بایستی قبل از شروع عمل جراحی دستگاه ساکشن را به برق وصل کرد و با کشیدن مقداری محلول به داخل آن از کارکردن صحیح این دستگاه اطمینان حاصل نمود.

6 پدال دستگاه بایستی در هنگام عمل به طرف پای جراح قرار گرفته باشد و پس از ضد عفونی شدن محل عمل جراحی و پوشیده شدن آن با حوله های استریل پرستار سیار باید سر دیگر لوله استریل مربوط به دستگاه مکنده را توسط پرستار اسکراب در بیرون از حوزه عمل قرار داده شده است به دستگاه مزبور وصل نماید.

7 پس از پایان عمل جراحی پرستار باید طرف شیشه ای دستگاه مکنده را تمیز کند همچنین پرستار باید هنگام نظافت دستگاه حتما لوله های مکنده آن را با کشیدن مقداری آب و محلول ضد عفونی به داخل آنها نمیز و ضدعفونی نماید که به این ترتیب دستگاه مکنده برای استفاده در طل عمل جراحی بعدی آماده می گردد.

8 درصورت نیاز لازم است که قبل از اقدام به تمیز کردن ظرف شیشه ای دستگاه خون مکیده شده در آن را اندازه گیری و یادداشت نمود.

سر ساکشن   Suction Tip

سر ساکشن را به لوله های استریلی که یکبار مصرف هستند وصل می کنند آنگاه دستگاه ساشکن را روشن می کنند تا خون و مایعات ساکشن شوند. می توان بر اساس محل جراحی و سلیقه جراح از سر ساکشن های مختلفی استفاده نمود.

*  انواع سر ساکشن :

1 -  Adson

برای تخلیه کردن محل جراحی از خون و مایعات و جلوگیری از تجمع آنها ، در جراحی های کرانیوتومی استفاده می گردد. دارای یک سوپاپ انگشتی برای کنترل قدرت مکش است و با بلندی 6 یا 8 اینچ موجود می باشد.

2 Frazier

برای جمع آوری مقادیر کم از مایعات تجمع یافته مورد استفاده قرار می گیرد مانند جراحی های پلاستیک یا جراحی های عروق محیطی. در انواع مستقیم یا دارای انحنا ، کوتاه یا بلند و فلزی یا یکبار مصرف موجود می باشند.

3 Poole

برای جمع آوری آسیت یا مایعات شستشو دهنده از داخل حفره شکم یا قفسه سینه مورد استفاده قرار می گیرد. در انواع مستقیم یا دارای انحنا ، فلزی یا یکبار مصرف موجود می باشد.

4 Yankauer

برای مکش مایعات در جراحی های دهانی ، شکمی و قفسه سینه مورد استفاده قرار می گیرد. در انواع فلزی یا یکبار مصرف ، با یا بدون

سوپاپ کنترل مکش و در سایزهای اطفال و بزرگسالان موجود می باشد.

برای آشنایی با دوره های آموزشی تعمیرات پزشکی،دوره های آموزشی تعمیرات دندانپزشکی و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید

0414164

کلمات کلیدی پر طرفدار

تجهیزات عمومی و رایج پزشکی الکترو شوک فیزیو کنترل انجمن مهندسی برق و الکترونیک ایده ایران ایمپلنت ها آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در مهاباد شرکت تجهیزات تصویربرداری پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی درتبریز آمالگاماتور بیوشیمی تعمیر نوار قلب ابداع ابزار دوره مهندسی پزشکی در تهران آماده سازي دستگاه ونتيلاتور دوره های مهندسی پزشکی در مشهد تعمیرات پزشکی های مسئول فنی مهندسی پزشکی آزاد دزفول تعمیرات الکتروشوک در تبریز آشنايی كامل آشنای با رشته مهندسی پزشکی توپوگرافی (Topography) شوف بالن استخدام مهندسی پزشکی تعمیرات دندانپزشکی تعمیر تجهیزات پزشکی همدان دوره های رشته مهندسی پزشکی دستیاری دندانپزشکی بیمارستان‌های دولتی و خصوصی دوره آموزشی ساکشن استاتیک پریمتری بیمارستان‌ها اندام مصنوعی بدن تعمیر الکترو کاردیوگراف تعمیر فشار سنج رز مکس بلاد وارمرهای لیکوئید آزاد مشهد تعمیر پمپ سرنگ میکروسکوپ تعمیر الکتروشوک نوار قلب آزاد واحد قزوین دانشگاه آزاد اهر مدرس تجهیزات پزشکی دوره طرح رشته مهندسی پزشکی دانلود جزوه های مهندسی پزشکی دوره برنامه آموزشی جزوه تعمیرات تجهیزات پزشکی اندام تعمیر و نگهداری و بهینه‌سازی تعمیر انکباتور ساخت چشم مصنوعی در مهندسی پزشکی تعمیر الایزا ریدر دانشگاه آزاد مهندسی پزشکی مهندس پزشکی biomedical engineering اطلاع رسانی پزشکی آموزش عالی استخدام شغل مهندسی پزشکی اولین پژوهش‌ پدر علم باکتریولوژی مهندسی بالینی معرفی مهندسی پزشکی تعمیرات میکرونیدلینگ در تبریز طول دوره مهندسی پزشکی جراحی تعمیرات تجهیزات پزشکی تجهیزات تصویربرداری اولین اندام مصنوعی تعمیر سانتریفیوژ
  • آزمایشگاهی
  • دندانپزشکی
  • پزشکی

دوره های آموزشی مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی یکی از پر درآمدترین رشته های فنی و مهندسی بوده که امروزه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد یکی از مهارت هایی که دانشجویان رشته مهندسی پزشکی باید یاد بگیرند آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی می باشد.

کنسرسیوم ایرکاس

کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران صاحب امتیاز آموزشگاه فنی و مهندسی آپادانا بوده و یکی از بزرگترین مراکز علمیو پژوهشی کشور محصوب می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این مجموعه مراجعه فرمایید.

آموزشگاه مهندسی پزشکی

آموزشگاه مهندسی پزشکی آپادانا با چندین سال سابقه آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی آماده برگزاری دوره های آموزشی مهندسی پزشکی در سرتاسر کشور می باشد.