آموزشگاه آپادانا

مرکز آموزش دوره های مهندسی پزشکی

 

دفتر مرکزی: خ آزادی جدیری جنوبی ساختمان 17

شعبه1: خ امام-روبه روی مصلی-ط3 انتشارات اختر

 

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 041−4164

آموزشگاه مهندسی پزشکی آپادانا بزرگترین مرکز آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی، بیمارستانی،اتاق عمل، تصویر برداری، آزمایشگاهی و دندانپزشکی در شمالغرب کشور (تبریز) می باشد. این مجموعه یکی از زیر مجموعه های آموزشی کنسرسیوم متخصصان و دانشگاهیان ایران(ایرکاس) می باشد که با همکاری شرکت مهندسی رکا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مهندسی پزشکی می نماید. دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی کاملا عملی بوده و دانشجویان پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون مدرک داخلی و بین المللی اخذ می نمایند. علاوه بر مباحث فنی مطرح شده در دوره های آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی، دانشجویان با مفاهیم بازاریابی تجهیزات، برند سازی تجهیزات، روش های اخذ نمایندگی تجهیزات، اداره کل تجهیزات پزشکی و... آشنا خواهند شد. این دوره ها به صورت حضوری و مجازی برگزار شده و امکان حضور از سرتا سر کشور در این دوره ها وجود دارد.

   ثبت نام آنلاین دوره شرکت مهندسی رکا

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سرتاسر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سرتا سر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات دندان پزشکی به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سر تا سر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

دستگاه الکتروکاردیوگراف iranianbme.com

تعمیر و عیب یابی الکتروکاردیوگراف(ECG)

همانطور که می دانیم عضلات قلب برای ایجاد انقباض و انبساط لازم جهت پمپ نمودن خون به نقاط مختلف بدن و یا به عبارت دیگر ایجاد فشار خون مناسب برای به حرکت در آوردن خون در سیستم انتقال خون در بدن ، نیاز به یک سیستم مستقل تحریک


الکتریکی دارد . یکی از مشخصه های مهم که بیانگر سلامت و یا بیماری قلبی می باشد ، چگونگی عملکرد این سیستم است .

برای اینکه بتوان نحوه کارکرد این سیستم را مورد مطالعه قرار داد ، راههای گوناگونی وجود دارد . یکی از قدیمی ترین و پر کاربرد ترین روشها مطالعه چگونگی انتشار سیگنالهای الکتریکی قلب می باشد . بوسیله الکتروکاردیوگراف می توان سیگنالهای الکتریکی حاصل از عملکرد الکتریکی قلب را با نمونه برداری ازنحوه انتشار این سیگنال در نواحی مختلف بدن مورد مطالعه و سنجش قرار داد .

ثبت حرکات مکانیکی و تغییرات فشار درون حفره های قلب را کاردیوگرافی و منحنی ثبت شده را کاردیوگرام می گویند. قلب در هر انقباض یک پدیده الکتریکی کلی نیز تولید می کند. این پدیده الکتریکی با توجه به هادی بودن بافت های بدن تا سطح پوست منتشر می شود و ثبت آن الکتروکاردیوگرافی نام دارد. منحنی ثبت شده الکتروکاردیوگرام است که به نوار قلب نیز شهرت دارد. برای الکتروکاردیوگرافی الکترودهای دستگاه الکتروکاردیوگراف را بر روی پوست قرار میدهند(جلوی قفسه سینه و یا از اندام ها مانند دست ها و پای چپ) و جریان الکتریکی قلب که بوسیله دستگاه تقویت می شود به صورت یک منحنی روی کاغذ رسم، یا روی یک صفحه حساس(صفحه نمایش) نمایان شود.

دریک منحنی عادی الکتروکاردیوگرام سه موج ثبت می شود . موج P کمی قبل از انقباض دهلیزها ، موج QRS کمی قبل از انقباض بطن ها و موج T نیز کمی قبل از پایان یافتن انقباض بطن ها و بازگشت آنها به حالت آرامش رخ می دهد. در بیماریهای قلبی تغییراتی در این منحنی ها پدیدار می شود که از آنها برای تشخیص نوع بیماری استفاده می شود.

اصول کلی الکتروکاردیوگراف

دستگاه الکتروکاردیوگراف که مخفف آن امروزه ECG نامیده می شود از جمله تجهیزات بسیار رایج تشخیصی پزشکی می باشد.این دستگاه برای اولین بار توسط فیزیولوژیست هلندی ویلیام آنتهون که به پدر علم الکتروکاردیوگرافی مشهور است ساخته و به علم پزشکی شناسانده شد.با عرضه شدن این دستگاه تحولی عظیم در اندازه گیری و ثبت تغییرات میدان های الکتریکی و پتانسیل های بیوالکتریک بوجود آمد که رفته رفته با پیشرفت علم مهندسی پزشکی امکان این اندازه گیری ها بیشتر شد و دقت در انجام آن نیز افزایش یافت.

الکتروکاردیوگراف دستگاهی است که تغییرات پتانسیل الکتریکی قلب را ثبت و در تشخیص و ارزیابی فعالیت الکتریکی عضله های قلب کاربرد دارد. تغییرات میلی ولتی پتانسیل الکتریکی عضله های قلب توسط الکترود ها جمع آوری و ثبت و توسط دستگاه مذکور برروی یک نوار کاغذی ثبت می گردد.

 

کلمات کلیدی پر طرفدار

جزوات مهندسی پزشکی آنالیز سخت افزاری الکتریسیته دوره برنامه آموزشی مهندسی پزشکی زیستی درآمد تجهیزات پزشکی تعمیر شیکر هدلایت مهندسی پزشکی در تبریز مهندسی پزشکی بالینی جرمگیر دوره ی ناظر فنی مهندسی پزشکی بیو الکتریک تبریز آموزش مجازی تعمیرات علوم مهندسی رشته مهدسی پزشکی اصول الکتریکی زمینه کار مهندس پزشکی تجهیزات پزشکی تصویربرداری بلاد وارمرهای لیکوئید تجهیزات دندانپزشکی تعمیرات رادیوگرافی در تبریز تعمیرات فشار سنج آنلالوگ تعمیرات هات پلیت درتبریز دوره های آموزشی تعمیرات دندانپزشکی فشارسنج جزوات آموزشی پزشکی ساخت اعضای مصنوعی مکانیکی یا الکتریکی آزاد مشهد ساخت چشم مصنوعی در مهندسی پزشکی بیومواد فناوری تصویربرداری پزشکی مهندسی معکوس جرم گیر قیمت تجهیزات تصویربرداری پزشکی بازار کار بازار تعمیر هات پلیت طراحی و ساختسیستم‌های اندازه‌گیری پزشکی و بیمارستانی جزوه تعمیرات تجهیزات پزشکی اعصاب اعضای مصنوعی تعمیر تجهیزات پزشکی همدان دوره های مهندسی پزشکی در تبریز تعمیر نوار قلب تعمیر پمپ تشک در تبریز بیوشیمی بیمارستان های دولتی تعمیر تجهیزات پزشکی شاهین شهر الکترونیک پزشکی تونومتر غیر تماسی اولین مهندس پزشک دانشگاه آزاد شبستر یونیت بیو الکتریک بهبود زندگی انسان آموزش تعمیر تجهیزات تصویربرداری پزشکی در تبریز سخت افزار بدن انسان آموزشگاه تجهیزات پزشکی ابزار مکانیک مهندسی پزشکی چیست؟ تجزیه وتحلیل عملکردی تعمیر تجهیزات پزشکی خرم آباد دوره آموزشی آموزش تعمیرات تجهیزات بیمارستانی تعمیرات نوار قلب در تبریز تعمیرات دندانپزشکی ECG اسمارت آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در ارومیه اخبار و تازه های مهندسی پزشکی تعمیر روتور میکس
  • آزمایشگاهی
  • دندانپزشکی
  • پزشکی

دوره های آموزشی مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی یکی از پر درآمدترین رشته های فنی و مهندسی بوده که امروزه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد یکی از مهارت هایی که دانشجویان رشته مهندسی پزشکی باید یاد بگیرند آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی می باشد.

کنسرسیوم ایرکاس

کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران صاحب امتیاز آموزشگاه فنی و مهندسی آپادانا بوده و یکی از بزرگترین مراکز علمیو پژوهشی کشور محصوب می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این مجموعه مراجعه فرمایید.

آموزشگاه مهندسی پزشکی

آموزشگاه مهندسی پزشکی آپادانا با چندین سال سابقه آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی آماده برگزاری دوره های آموزشی مهندسی پزشکی در سرتاسر کشور می باشد.