آموزشگاه آپادانا

مرکز آموزش دوره های مهندسی پزشکی

 

دفتر مرکزی: خ آزادی جدیری جنوبی ساختمان 17

شعبه1: خ امام-روبه روی مصلی-ط3 انتشارات اختر

 

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 041−4164

آموزشگاه مهندسی پزشکی آپادانا بزرگترین مرکز آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی، بیمارستانی،اتاق عمل، تصویر برداری، آزمایشگاهی و دندانپزشکی در شمالغرب کشور (تبریز) می باشد. این مجموعه یکی از زیر مجموعه های آموزشی کنسرسیوم متخصصان و دانشگاهیان ایران(ایرکاس) می باشد که با همکاری شرکت مهندسی رکا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مهندسی پزشکی می نماید. دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی کاملا عملی بوده و دانشجویان پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون مدرک داخلی و بین المللی اخذ می نمایند. علاوه بر مباحث فنی مطرح شده در دوره های آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی، دانشجویان با مفاهیم بازاریابی تجهیزات، برند سازی تجهیزات، روش های اخذ نمایندگی تجهیزات، اداره کل تجهیزات پزشکی و... آشنا خواهند شد. این دوره ها به صورت حضوری و مجازی برگزار شده و امکان حضور از سرتا سر کشور در این دوره ها وجود دارد.

   ثبت نام آنلاین دوره شرکت مهندسی رکا

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سرتاسر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سرتا سر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات دندان پزشکی به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سر تا سر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

دستگاه الکتروکاردیوگراف iranianbme.com

تعمیر و عیب یابی الکتروکاردیوگراف(ECG)

همانطور که می دانیم عضلات قلب برای ایجاد انقباض و انبساط لازم جهت پمپ نمودن خون به نقاط مختلف بدن و یا به عبارت دیگر ایجاد فشار خون مناسب برای به حرکت در آوردن خون در سیستم انتقال خون در بدن ، نیاز به یک سیستم مستقل تحریک


الکتریکی دارد . یکی از مشخصه های مهم که بیانگر سلامت و یا بیماری قلبی می باشد ، چگونگی عملکرد این سیستم است .

برای اینکه بتوان نحوه کارکرد این سیستم را مورد مطالعه قرار داد ، راههای گوناگونی وجود دارد . یکی از قدیمی ترین و پر کاربرد ترین روشها مطالعه چگونگی انتشار سیگنالهای الکتریکی قلب می باشد . بوسیله الکتروکاردیوگراف می توان سیگنالهای الکتریکی حاصل از عملکرد الکتریکی قلب را با نمونه برداری ازنحوه انتشار این سیگنال در نواحی مختلف بدن مورد مطالعه و سنجش قرار داد .

ثبت حرکات مکانیکی و تغییرات فشار درون حفره های قلب را کاردیوگرافی و منحنی ثبت شده را کاردیوگرام می گویند. قلب در هر انقباض یک پدیده الکتریکی کلی نیز تولید می کند. این پدیده الکتریکی با توجه به هادی بودن بافت های بدن تا سطح پوست منتشر می شود و ثبت آن الکتروکاردیوگرافی نام دارد. منحنی ثبت شده الکتروکاردیوگرام است که به نوار قلب نیز شهرت دارد. برای الکتروکاردیوگرافی الکترودهای دستگاه الکتروکاردیوگراف را بر روی پوست قرار میدهند(جلوی قفسه سینه و یا از اندام ها مانند دست ها و پای چپ) و جریان الکتریکی قلب که بوسیله دستگاه تقویت می شود به صورت یک منحنی روی کاغذ رسم، یا روی یک صفحه حساس(صفحه نمایش) نمایان شود.

دریک منحنی عادی الکتروکاردیوگرام سه موج ثبت می شود . موج P کمی قبل از انقباض دهلیزها ، موج QRS کمی قبل از انقباض بطن ها و موج T نیز کمی قبل از پایان یافتن انقباض بطن ها و بازگشت آنها به حالت آرامش رخ می دهد. در بیماریهای قلبی تغییراتی در این منحنی ها پدیدار می شود که از آنها برای تشخیص نوع بیماری استفاده می شود.

اصول کلی الکتروکاردیوگراف

دستگاه الکتروکاردیوگراف که مخفف آن امروزه ECG نامیده می شود از جمله تجهیزات بسیار رایج تشخیصی پزشکی می باشد.این دستگاه برای اولین بار توسط فیزیولوژیست هلندی ویلیام آنتهون که به پدر علم الکتروکاردیوگرافی مشهور است ساخته و به علم پزشکی شناسانده شد.با عرضه شدن این دستگاه تحولی عظیم در اندازه گیری و ثبت تغییرات میدان های الکتریکی و پتانسیل های بیوالکتریک بوجود آمد که رفته رفته با پیشرفت علم مهندسی پزشکی امکان این اندازه گیری ها بیشتر شد و دقت در انجام آن نیز افزایش یافت.

الکتروکاردیوگراف دستگاهی است که تغییرات پتانسیل الکتریکی قلب را ثبت و در تشخیص و ارزیابی فعالیت الکتریکی عضله های قلب کاربرد دارد. تغییرات میلی ولتی پتانسیل الکتریکی عضله های قلب توسط الکترود ها جمع آوری و ثبت و توسط دستگاه مذکور برروی یک نوار کاغذی ثبت می گردد.

 

کلمات کلیدی پر طرفدار

آموزش عالی کشور بازارکار و فرصت های استخدامی مهندس پزشکی تعمیر اسپکتروفوتومتر پایه گذاری الکتروفیزیولوژی راهنمای تجهیزات پزشکی تعمیرات پزشکی آموزش تجهیزات تصویربرداری پزشکی اخبار مدرسه مهندسی پزشکی ایران تعمیر فشار سنج گلامور تعمیر روتور میکس انگشت چوبی الکتروشوک برنامه تربیت تکنولوژیست وسائل پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی دوره های تعمیر الکترو کاردیوگراف استخدام تجهیزات تصویربرداری پزشکی اصول الکتریکی نرم افزار شبیه ساز سیگنال قلبی شغل پر درآمد تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز مانیتورینگ فشار خون دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز گرم کردن خون تعمیرات الایزا ریدر در تبریز دوره طرح مهندسی پزشکی بازیابی اطلاعات بافت الگوریتم‌های آماری تعمیر تجهیزات کاردیولوژی بیوالکتریک دستگاه مانیتور علایم حیاتی آزاد مشهد توپوگرافی (Topography) معرفی مهندسی پزشکی تجهیزات دندانپزشکی اتوسکوپ دوره های کارآموزی مهندسی پزشکی اعصاب اعضای مصنوعی اتوکلاو مقطع کارشناسی ارشد آزاد واحد قزوین دوره تجهیزات پزشکی در تبریز اندام تجهیزات تصویربرداری دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی برد های الکترونیکی آزمایشگاه مهندس پزشکی بیومتریال تعمیر و نگهداری و بهینه‌سازی دستگاه پزشکی دپارتمان مهندسی پزشکی پیزون در تبریز تجزیه وتحلیل عملکردی تبریز علوم مهندسی اسپیرومتری jaeger تعمیرات فشار سنج مدرس تجهیزات پزشکی موتور الکتریکیمولد فشار منفی ECG فوکودا مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد آموزش فیزیک تعمیرات پمپ سرنگ در تبریز برد های پزشکی تعمیرات برد های پزشکی تعمیر هیدرودرم در تبریز تعمیرات پلاسما جت در تبریز الکتروکاردیوگرام آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در ارومیه یونیت
  • آزمایشگاهی
  • دندانپزشکی
  • پزشکی

دوره های آموزشی مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی یکی از پر درآمدترین رشته های فنی و مهندسی بوده که امروزه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد یکی از مهارت هایی که دانشجویان رشته مهندسی پزشکی باید یاد بگیرند آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی می باشد.

کنسرسیوم ایرکاس

کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران صاحب امتیاز آموزشگاه فنی و مهندسی آپادانا بوده و یکی از بزرگترین مراکز علمیو پژوهشی کشور محصوب می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این مجموعه مراجعه فرمایید.

آموزشگاه مهندسی پزشکی

آموزشگاه مهندسی پزشکی آپادانا با چندین سال سابقه آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی آماده برگزاری دوره های آموزشی مهندسی پزشکی در سرتاسر کشور می باشد.