آموزشگاه آپادانا

مرکز آموزش دوره های مهندسی پزشکی

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 041−33369052−54

آموزشگاه مهندسی پزشکی آپادانا بزرگترین مرکز آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی، بیمارستانی،اتاق عمل، تصویر برداری، آزمایشگاهی و دندانپزشکی در شمالغرب کشور (تبریز) می باشد. این مجموعه یکی از زیر مجموعه های آموزشی کنسرسیوم متخصصان و دانشگاهیان ایران(ایرکاس) می باشد که با همکاری شرکت مهندسی رکا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مهندسی پزشکی می نماید. دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی کاملا عملی بوده و دانشجویان پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون مدرک داخلی و بین المللی اخذ می نمایند. علاوه بر مباحث فنی مطرح شده در دوره های آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی، دانشجویان با مفاهیم بازاریابی تجهیزات، برند سازی تجهیزات، روش های اخذ نمایندگی تجهیزات، اداره کل تجهیزات پزشکی و... آشنا خواهند شد. این دوره ها به صورت حضوری و مجازی برگزار شده و امکان حضور از سرتا سر کشور در این دوره ها وجود دارد.

   ثبت نام آنلاین دوره شرکت مهندسی رکا

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سرتاسر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سرتا سر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات دندان پزشکی به صورت عملی با بهترین اساتید به صورت حضوری و مجازی، پذیرش کار آموز از سر تا سر کشور به همراه معرفی محل اقامت و برگزاری اخر هفته

دستگاه الکتروکاردیوگراف iranianbme.com

تعمیر و عیب یابی الکتروکاردیوگراف(ECG)

همانطور که می دانیم عضلات قلب برای ایجاد انقباض و انبساط لازم جهت پمپ نمودن خون به نقاط مختلف بدن و یا به عبارت دیگر ایجاد فشار خون مناسب برای به حرکت در آوردن خون در سیستم انتقال خون در بدن ، نیاز به یک سیستم مستقل تحریک


الکتریکی دارد . یکی از مشخصه های مهم که بیانگر سلامت و یا بیماری قلبی می باشد ، چگونگی عملکرد این سیستم است .

برای اینکه بتوان نحوه کارکرد این سیستم را مورد مطالعه قرار داد ، راههای گوناگونی وجود دارد . یکی از قدیمی ترین و پر کاربرد ترین روشها مطالعه چگونگی انتشار سیگنالهای الکتریکی قلب می باشد . بوسیله الکتروکاردیوگراف می توان سیگنالهای الکتریکی حاصل از عملکرد الکتریکی قلب را با نمونه برداری ازنحوه انتشار این سیگنال در نواحی مختلف بدن مورد مطالعه و سنجش قرار داد .

ثبت حرکات مکانیکی و تغییرات فشار درون حفره های قلب را کاردیوگرافی و منحنی ثبت شده را کاردیوگرام می گویند. قلب در هر انقباض یک پدیده الکتریکی کلی نیز تولید می کند. این پدیده الکتریکی با توجه به هادی بودن بافت های بدن تا سطح پوست منتشر می شود و ثبت آن الکتروکاردیوگرافی نام دارد. منحنی ثبت شده الکتروکاردیوگرام است که به نوار قلب نیز شهرت دارد. برای الکتروکاردیوگرافی الکترودهای دستگاه الکتروکاردیوگراف را بر روی پوست قرار میدهند(جلوی قفسه سینه و یا از اندام ها مانند دست ها و پای چپ) و جریان الکتریکی قلب که بوسیله دستگاه تقویت می شود به صورت یک منحنی روی کاغذ رسم، یا روی یک صفحه حساس(صفحه نمایش) نمایان شود.

دریک منحنی عادی الکتروکاردیوگرام سه موج ثبت می شود . موج P کمی قبل از انقباض دهلیزها ، موج QRS کمی قبل از انقباض بطن ها و موج T نیز کمی قبل از پایان یافتن انقباض بطن ها و بازگشت آنها به حالت آرامش رخ می دهد. در بیماریهای قلبی تغییراتی در این منحنی ها پدیدار می شود که از آنها برای تشخیص نوع بیماری استفاده می شود.

اصول کلی الکتروکاردیوگراف

دستگاه الکتروکاردیوگراف که مخفف آن امروزه ECG نامیده می شود از جمله تجهیزات بسیار رایج تشخیصی پزشکی می باشد.این دستگاه برای اولین بار توسط فیزیولوژیست هلندی ویلیام آنتهون که به پدر علم الکتروکاردیوگرافی مشهور است ساخته و به علم پزشکی شناسانده شد.با عرضه شدن این دستگاه تحولی عظیم در اندازه گیری و ثبت تغییرات میدان های الکتریکی و پتانسیل های بیوالکتریک بوجود آمد که رفته رفته با پیشرفت علم مهندسی پزشکی امکان این اندازه گیری ها بیشتر شد و دقت در انجام آن نیز افزایش یافت.

الکتروکاردیوگراف دستگاهی است که تغییرات پتانسیل الکتریکی قلب را ثبت و در تشخیص و ارزیابی فعالیت الکتریکی عضله های قلب کاربرد دارد. تغییرات میلی ولتی پتانسیل الکتریکی عضله های قلب توسط الکترود ها جمع آوری و ثبت و توسط دستگاه مذکور برروی یک نوار کاغذی ثبت می گردد.

 

کلمات کلیدی پر طرفدار

ECGیا نوار قلب تجهیزات دندانپزشکی اولین اندام مصنوعی نرم افزار شبیه ساز سیگنال قلبی کامپیوتری الکتروشوک کد مستر استاد دانشگاه انواع اشعه آموزش تعمیر و نگهداری مهندسی پزشکی اندام آموزش تعمیرات بازارکار رشته مهندسی پزشکی تعمیر هات پلیت اولین پژوهش‌ دوره های آموزشی تعمیرات پزشکی تعمیرات میکرونیدلینگ در تبریز دوره برنامه آموزشی پروژه دستگاه دیاترمی وظایف مهندس پزشکی بازار کار مهندسی پزشکی دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز بیمارستان‌های دولتی و خصوصی تعمیر فتال مانیتور مقطع کارشناسی ارشد آزمایشگاهی پزشکی آشکارسازی آخرین محصولات مدرن پزشکی روشهای تصویربرداری پزشکی اسپیرومتری jaeger هیتاچی اناتومی پزشکی و سلامت انجمن مهندسی پزشکی ایران انجمن مهندسی برق و الکترونیک ابزارهای کمکی مهندس پزشکی جزوات تجهیزات پزشکی biomedical engineering مانیتورینگ علائم حیاتی آموزشگاه مهندسی پزشکی تجهیزات پزشکی دست دوم تعمیر فشار سنج بیورر بیوالکتریک - اصول الکتریکی - مغناطیسی و الکترومغناطیس - بیولوژیکی - تصویربرداری- گفتاردرمانی- اندام مصنوعی- دوره مسئول فنی مهندسی پزشکی درآمد تعمیرات آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تبریز تعمیرکار سونوگرافی درتبریز دستگاه مانیتور علایم حیاتی ECG فوکودا بنیاد مستضعفان و جانبازان اختراع ارائه برنامه آموزشی ارشد مهندسی پزشکی زمینه کار مهندس پزشکی طراحی و ساخت اصطلاحات پزشکی آموزش عالی راهنمای تجهیزات پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز برنامه‌ریزان رشته مهندسی پزشکی استخدام تبریز برنامه تربیت تکنولوژیست وسائل پزشکی نوار قلب تعمیر التراسوند دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی دستیاری دندانپزشکی پایگاه داده تعمیرات تجهیزات پزشکی شوف بالن دانشمندان مهندسی پزشکی بیو فیزیک اتاق‌های عمل صندلی
  • آزمایشگاهی
  • دندانپزشکی
  • پزشکی

معرفی سل کانتر

پنج شنبه , شهریور 16 1396
1147

هدف از تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی

دوشنبه , شهریور 06 1396
1336

تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه صنعتی

دوشنبه , شهریور 06 1396
1329

معرفی سل کانتر

پنج شنبه , شهریور 16 1396
1147

هدف از تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی

دوشنبه , شهریور 06 1396
1336

تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه صنعتی

دوشنبه , شهریور 06 1396
1329

معرفی سل کانتر

پنج شنبه , شهریور 16 1396
1147

هدف از تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی

دوشنبه , شهریور 06 1396
1336

تعمیرات تجهیزات آزمایشگاه صنعتی

دوشنبه , شهریور 06 1396
1329

دوره های آموزشی مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی یکی از پر درآمدترین رشته های فنی و مهندسی بوده که امروزه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد یکی از مهارت هایی که دانشجویان رشته مهندسی پزشکی باید یاد بگیرند آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی می باشد.

کنسرسیوم ایرکاس

کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران صاحب امتیاز آموزشگاه فنی و مهندسی آپادانا بوده و یکی از بزرگترین مراکز علمیو پژوهشی کشور محصوب می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این مجموعه مراجعه فرمایید.

آموزشگاه مهندسی پزشکی

آموزشگاه مهندسی پزشکی آپادانا با چندین سال سابقه آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی آماده برگزاری دوره های آموزشی مهندسی پزشکی در سرتاسر کشور می باشد.