آموزشگاه آپادانا

مرکز آموزش دوره های مهندسی پزشکی

 

دفتر مرکزی: خ آزادی جدیری جنوبی ساختمان 17

شعبه1: خ امام-روبه روی مصلی-ط3 انتشارات اختر

 

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 041−4164

 

آشنایی با تجهیزات آزمایشگاهی

یکی از ایده آل های آزمایشگاهی کسب نتایجی دقیق است . تجهیزاتی که عملکرد درستی نداشته باشند باعث می شوند نتایج آزمایش ها به شکل منفی تحت تاثیر این عامل قرار گیرند . جوابی که شما از آزمایش های خود می گیرید

می توانند به خطر بیافتند و حتما بایستی مورد تایید قرار نگیرند . برای رفع این مسئله ، شما بایستی ابزاری تهیه کنید که کالیبره ، تعمیر و یا جایگزین شده باشد . گاهی اوقات ، آزمایشگاه ها تکنسین های خاص خود را برای تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی شان در اختیار دارند . و در اکثر اوقات ، این امر می تواند مشکل زا نیز باشد . هنگامی که تجهیزات آزمایشگاهی مورد تعمیر قرار می گیرد ، این کار باید به وسیله ی یک تکنسین با صلاحیت و تعلیم دیده انجام شود . ولی سوال مهم در نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی این است که آیا این وسایل آزمایشگاهی مورد تعمیر قرار گیرند یا تعویض شوند ؟ ما این موارد را در زیر مورد بحث قرار می دهیم :

 

جایگزین کردن تجهیزات آزمایشگاهی

جایگزین کردن تجهیزات آزمایشگاهی همواره اولین اندیشه ای است که در هنگام نقص و خرابی یک ابزار وارد ذهن افراد می شود . دلایل متنوعی برای جایگزینی یک ابزار آزمایشگاهی می تواند به چشم بخورد . خیلی از اوقات ، بسته به قطعه ای که عملکرد آن با نقص روبرو شده است ، افراد سن و جنبه ی کاربردی تجهیزات آزمایشگاهی را مد نظر می گیرند تا بررسی کنند که آیا جای کار کردن بیشتر با ابزار وجود دارد یا نه . معمولا از تجهیزات آزمایشگاهی  تا سال های زیادی فراتر چرخه ی عمر آن ها می شود استفاده کرد ، و اغلب اوقات فراتر از این ظرفیت است که افراد جایگزینی تجهیزات را مد نظر می گیرند . از این جهت که این گزینه مطمئن ترین ولی پر هزینه ترین گزینه است ، اگر توانایی مالی لازم را دارید ، تصمیم گیری در این رابطه نبایستی سخت باشد . با تجهیزات جدید ، شما هزینه ی بیشتری پرداخت می کنید و مطمئن هستید 1 تا 3 سال امور نگهداری آن ، اگر به درستی استفاده شود ، به شکل رایگان است . ولی هر آزمایشگاهی بودجه ی لازم برای جایگزین کردن تجهیزات خراب شده را ندارد . تحت این شرایط ، تعمیر و کالیبراسیون نتایج پیوسته و بهبود یافته ای در اختیار شما می گذارند و نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی به مقوله مهم تری تبدیل می شود .

نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی

نگهداری صحیح و تعمیر وسایل آزمایشگاهی یک روش کم هزینه برای نگهداری  آزمایشگاه شما در وضعیت کاری خوب و پایدار است . دستور العمل های فنی برای نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی بایستی دنبال شوند . تاریخچه ی نگهداری شایسته باید برای حفظ فواصل زمانی شایسته برای تاریخ بعدی مراقبت ، حفظ و بایگانی شوند . اگر تجهیزات عملکرد درستی ندارند و کالیبراسیون آن ها تغییر داشته است ، چنین چیز هایی باعث کاهش دقت تجهیزات آزمایشگاهی می شود . مراقبت شامل اعمالی همانند با تمیز کردن ، حمل کردن ، کالیبراسیون صحیح و اقداماتی می شود که به شما کمک به ممانعت از شکستن یا آسیب زدن به دستگاه می کند . هنگامی که دستور العمل ها به شکل درستی رعایت شوند ، شما می توانید اطمینان داشته باشید که امکان اعتماد به نتایج به دست آمده از تجهیزات تان وجود دارد . ابزار حساس همانند با انکوباتور ها ، شیکر ها ، نگه دارنده های مایع ، پلیت ریدر ها ، ترمو سایکلر ها و سانتریفیوژ نیازمند توجه ، مراقبت و کالیبراسیون به شکل منظم به منظور انجام کار های استاندارد شما هستند .

مراقبت و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی به منظور کسب اطمینان از صحت نتایج و اعتماد بلند مدت به آن ها مهم است .

 

کلمات کلیدی پر طرفدار

آزمایشگاهی پزشکی آشکارسازی تعمیرات میکروسکوپ درتبریز اصول الکتریکی آموزش تعمیر مدارات پزشکی آموزشی تخصصی مهندسی پزشکی بیو الکتریک تجهیزات دندانپزشکی اندام سر ساکشن الکترو شوک schiller استاد دانشگاه تعمیر پمپ سرنگ دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی درتبریز ارب اسکنتوپوگرافی دوره کارآموزی مهندسی پزشکی در بیمارستان آموزش تعمیرات فشارسنج معاینات پزشکی استخدام تبریز تعمیر شیکر تجهیزات تصویربرداری انجمن ملی مهندسان استخدام مهندس پزشکی الکترو شوک فیزیو کنترل پدر علم باکتریولوژی متخصص تجهیزات پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تعمیر مانیتور پزشکی مقالات مهندسی پزشکی مدرس تجهیزات پزشکی طراحی و ساختسیستم‌های اندازه‌گیری پزشکی و بیمارستانی اولین دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی چشمی الکترونیکی تعمیر اسپکتروفوتومتر تجهیزات دندانپزشکی درتبریز اولین کنفرانس مهندسی پزشکی بيماری بيوسنسورها ابزار مکانیک اناتومی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تصویربرداری آموزش عیب یابی تجهیزات پزشکی وظایف مهندس پزشکی نگهداری پیشگیرانه دوره ای تجهیزات پزشکی بهداشت و درمان بهره‌برداری از وسایل پزشکی ام آر آی آزاد واحد خمینی‌شهر دوره آموزشی اینسترومنت در تبریز لنزمتر (Lensmeter) رشته مهدسی پزشکی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در اردبیل تعمیرات سل کانتر در تبریز فتال مانیتورینگ TOITO نرم افزارهای تخصصی مهندسی پزشکی کامپیوتری تعمیر فشار سنج تصویربرداری پزشکی دوره ی ناظر فنی مهندسی پزشکی آموزشگاه اولین مهندس پزشک درآمد مهندسی پزشکی دستمزد تعمیرات تجهیزات پزشکی پمپ سرم الکتروشوک zoll الگوریتم‌های پردازشی مقاله مهندسی پزشکی آموزشگاه تخصصی مهندسی پزشکی تعمیرات رادیوگرافی در تبریز دانشگاه آزاد مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی سهند
  • آزمایشگاهی
  • دندانپزشکی
  • پزشکی