آموزشگاه آپادانا

مرکز آموزش دوره های مهندسی پزشکی

 

دفتر مرکزی: خ آزادی جدیری جنوبی ساختمان 17

شعبه1: خ امام-روبه روی مصلی-ط3 انتشارات اختر

 

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 041−4164

 

آشنایی با تجهیزات آزمایشگاهی

یکی از ایده آل های آزمایشگاهی کسب نتایجی دقیق است . تجهیزاتی که عملکرد درستی نداشته باشند باعث می شوند نتایج آزمایش ها به شکل منفی تحت تاثیر این عامل قرار گیرند . جوابی که شما از آزمایش های خود می گیرید

می توانند به خطر بیافتند و حتما بایستی مورد تایید قرار نگیرند . برای رفع این مسئله ، شما بایستی ابزاری تهیه کنید که کالیبره ، تعمیر و یا جایگزین شده باشد . گاهی اوقات ، آزمایشگاه ها تکنسین های خاص خود را برای تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی شان در اختیار دارند . و در اکثر اوقات ، این امر می تواند مشکل زا نیز باشد . هنگامی که تجهیزات آزمایشگاهی مورد تعمیر قرار می گیرد ، این کار باید به وسیله ی یک تکنسین با صلاحیت و تعلیم دیده انجام شود . ولی سوال مهم در نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی این است که آیا این وسایل آزمایشگاهی مورد تعمیر قرار گیرند یا تعویض شوند ؟ ما این موارد را در زیر مورد بحث قرار می دهیم :

 

جایگزین کردن تجهیزات آزمایشگاهی

جایگزین کردن تجهیزات آزمایشگاهی همواره اولین اندیشه ای است که در هنگام نقص و خرابی یک ابزار وارد ذهن افراد می شود . دلایل متنوعی برای جایگزینی یک ابزار آزمایشگاهی می تواند به چشم بخورد . خیلی از اوقات ، بسته به قطعه ای که عملکرد آن با نقص روبرو شده است ، افراد سن و جنبه ی کاربردی تجهیزات آزمایشگاهی را مد نظر می گیرند تا بررسی کنند که آیا جای کار کردن بیشتر با ابزار وجود دارد یا نه . معمولا از تجهیزات آزمایشگاهی  تا سال های زیادی فراتر چرخه ی عمر آن ها می شود استفاده کرد ، و اغلب اوقات فراتر از این ظرفیت است که افراد جایگزینی تجهیزات را مد نظر می گیرند . از این جهت که این گزینه مطمئن ترین ولی پر هزینه ترین گزینه است ، اگر توانایی مالی لازم را دارید ، تصمیم گیری در این رابطه نبایستی سخت باشد . با تجهیزات جدید ، شما هزینه ی بیشتری پرداخت می کنید و مطمئن هستید 1 تا 3 سال امور نگهداری آن ، اگر به درستی استفاده شود ، به شکل رایگان است . ولی هر آزمایشگاهی بودجه ی لازم برای جایگزین کردن تجهیزات خراب شده را ندارد . تحت این شرایط ، تعمیر و کالیبراسیون نتایج پیوسته و بهبود یافته ای در اختیار شما می گذارند و نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی به مقوله مهم تری تبدیل می شود .

نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی

نگهداری صحیح و تعمیر وسایل آزمایشگاهی یک روش کم هزینه برای نگهداری  آزمایشگاه شما در وضعیت کاری خوب و پایدار است . دستور العمل های فنی برای نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی بایستی دنبال شوند . تاریخچه ی نگهداری شایسته باید برای حفظ فواصل زمانی شایسته برای تاریخ بعدی مراقبت ، حفظ و بایگانی شوند . اگر تجهیزات عملکرد درستی ندارند و کالیبراسیون آن ها تغییر داشته است ، چنین چیز هایی باعث کاهش دقت تجهیزات آزمایشگاهی می شود . مراقبت شامل اعمالی همانند با تمیز کردن ، حمل کردن ، کالیبراسیون صحیح و اقداماتی می شود که به شما کمک به ممانعت از شکستن یا آسیب زدن به دستگاه می کند . هنگامی که دستور العمل ها به شکل درستی رعایت شوند ، شما می توانید اطمینان داشته باشید که امکان اعتماد به نتایج به دست آمده از تجهیزات تان وجود دارد . ابزار حساس همانند با انکوباتور ها ، شیکر ها ، نگه دارنده های مایع ، پلیت ریدر ها ، ترمو سایکلر ها و سانتریفیوژ نیازمند توجه ، مراقبت و کالیبراسیون به شکل منظم به منظور انجام کار های استاندارد شما هستند .

مراقبت و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی به منظور کسب اطمینان از صحت نتایج و اعتماد بلند مدت به آن ها مهم است .

 

کلمات کلیدی پر طرفدار

تعمیر دفیبریلاتور داوینسا فعالیت الکتریکی پشتیبانی دوره الکترو شوک فیزیو کنترل اخبار و تازه های مهندسی پزشکی تصویربرداری های پزشکی یونیت (صندلی دندانپزشکی) بیومتریال استخدام تجهیزات تصویربرداری پزشکی دوره تحصیل مهندسی پزشکی درآمد تجهیزات پزشکی نرم افزارهای تخصصی مهندسی پزشکی تعمیر ecg پدر علم باکتریولوژی پمپ سرم مهندسی پزشکی دانشگاه پیام نور گرم کردن خون تعرفه تجهیزات پزشکی بهبود کیفیت تجهیزات و دستگاه های پزشکی پمپ سرنگ JMS - SP 500 بیمار مهندسی پزشکی ایران طول دوره مهندسی پزشکی جزوه آموزش دندانپزشکی الکترونیک اتوسکوپ تعمیر ای سی جی بنیاد مستضعفان و جانبازان آزاد مشهد دانشگاه آزاد تبریز دوره های نرم افزار مهندسی پزشکی پتانسیل های برانگیخته آپتولموسکوپی دوره های آموزشی تعمیرات دندانپزشکی بازیابی اطلاعات بافت دوره طرح مهندسی پزشکی اپراتوری تجهیزات پزشکی تعمیرات فشار سنج مهندسی پزشکی آزاد واحد تبریز بهینه‌سازی تجهیزات پزشکی رشته مهدسی پزشکی نرم افزار شبیه ساز سیگنال قلبی تعمیر الکتروشوک تعمیر الکترو کاردیوگراف استخدام شغل مهندسی پزشکی آخرین محصولات مدرن تعمیرات ای سی جی در تبریز ابزارهای پزشکی تعمیر هیدرودرم در تبریز اندام‌های مصنوعی تعمیر ای کی جی تعمیر تجهیزات پزشکی در کرمانشاه آزمایشگاه تعمیر مانتور علائم حیاتی مانیتور سعادت تعمیرات لیزر آینده شغلی آینده‌ی شغلی تعمیرات اکو در تبریز درآمد تجهیزات دندانپزشکی نرم افزار شبیه ساز بیهوشی بررسی پتانسیل های برانگیخته دانشگاه آزاد شبستر مهندس پزشکی انجمن انجمن فناوری تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در تبریز میکروسکوپ تعمیر نبولایزر تعمیرات فشار سنج جیوه ای
  • آزمایشگاهی
  • دندانپزشکی
  • پزشکی