خانه » اخبار آموزشگاه » آموزش تعمیر فلیم فتومتر در تبریز
15 دی 1401

آموزش تعمیر فلیم فتومتر در تبریز

آموزش تخصصی تعمیر وعب یابی فلیم فتومتر در تبریز

فلیم فتومتر (آموزش تعمیر فلیم فتومتر در تبریز) فلیم دستگاهی است که از آن جهت تجزیه شیمیایی غیر آلی برای تعیین غلظت یون های فلزی خاص مانند سدیم- پتاسیم- لیتیوم و کلسیم و باریم استفاده می شود. فلزات گروه یک و گروه دو به علت انرژی کم تحریک پذیری آنها نسبت به شعله بالا بوده ودر واقع اساس کار دستگاه فلیم فتومتر می باشد. میزان جذب نور ناشی از انتقال الکترون‌ها به سطح انرژی بالاتر را دستگاه فلیم فتومتر اندازه می کند .

روش کار دستگاه فلیم :

در ای روش از یک شعله استفاده می شود که با آن نمونه را تبخیر و نیز فلز را تصفیه می کند و سپس باعث انتقال الکترون ظرفیت به یک سطح انرژی بـالاتـر مـی گردد. با برگشت الکترون به حالت اولـیـه نـوری با یک طول موج خاص بـرای هـر فـلـز تـولـیـد مـیگردد.(آموزش تعمیر فلیم فتومتر در تبریز)

اجزای تشکیل دهنده فلیم فتومتر عبارت است از :

1-قسمت برنر ( مشعل شعله را با دمای ثابت وشکل پایدار برای دستگاه مهیا می سازد).

2-قسمت مکنده و نبولایزر ومیکسینگ چمبر ( نمونه را جذب کرده و با گاز و هوا مخلوط کرده و پاشش به داخل شعله را انجام می دهند. گاز پس از عبور از یک رگلاتور بصورت یکنواخت وارد مجموعه فوق شده وهوا عموما توسط کمپرسور داخلی دستگاه وارد قسمت میکسینگ چمبر می گردد ونمونه یا استاندارد هم از طریق قسمت مکنده جذب می شوند.)

3-سیستم نوری یا بخش اپتیکی که شامل سه قسمت است:آینه محدب و لنز وفیلترهای تداخلی آینه محدب نور حاصل از اتم ها راانتقال داده وبرروی لنز متمرکز می کند.بازتاب این مجموعه از قسمت اسلیت یا شکاف عبور کرده وبه فیلتر های دستگاه می رسند که دراین قسمت طول موج انتخاب شده وجهت اندازه گیری به بخش بعد منتقل می گردد.

4-دتکتور نوری:تشخیص نور منتشر شده و اندازه گیری شدت تابش منتشر شده توسط شعله. یعنی، تابش خروجی به کمک یک آشکارساز نوری یا دتکتور به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می گردد و سیگنال های الکتریکی تولید شده به طور مستقیم با شدت نور متناسب هستند.این سیگنال ها وارد برد الکتریکی دستگاه شده وبعداز محسبات بصورت نتیجه جهت قرائت برروی صفحه نمایشگر دستگاه نمایش داده می شوند.

آموزشگاه آپادانا با بهره گیری از تکنولوژی روز و استفاده از تجهیزات مدرن اقدام به برگزاری دوره های آموزش مهندسی پزشکی نظیر دوره تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی کرده است که علاقمندان به این حیطه کاری می توانند با شرکت در دوره تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در تبریز صفر تا صد تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی را به صورت تخصصی و ویژه بازار کار فراگیرند.(آموزش تعمیر فلیم فتومتر در تبریز) 

آموزش تعمیر فلیم فتومتر در تبریز

دوره تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در تبریز

ثبت نام دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزشگاه آپادانا در تبریز بر اساس برنامه زمانی تعیین شده صورت می گیرد. اگر علاقمند به گذراندن این دوره ها هستید، نیازی نیست که ز شهر خود به تبریز بیایید چراکه آموزشگاه آپادانا در شهرهای مختلف اقدام به برگزاری این دوره ها به صورت مجازی نموده که در بازه های زمانی مختلف برگزار می شود.(آموزش تعمیر فلیم فتومتر در تبریز)

دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی و تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی را می توان کسب مهارت عملی در رشته مهندسی پزشکی در نظر گرفت. در مهندسی پزشکی با تلفیقی از علوم مهندسی برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه ساخت و نگهداری تجهیزات و نیز ساخت ابزارهای پزشکی برای کاربردهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها مد نظر می‌باشد.این رشته کاربرد علوم فنی و مهندسی است در یاری‌رساندن به پزشکان در تشخیص و درمان بیماری‌ها.(آموزش تعمیر فلیم فتومتر در تبریز)

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader