خانه » مهندسی پزشکی » جزوه آشنایی با یونیت دندانپزشکی
10 بهمن 1401

جزوه آشنایی با یونیت دندانپزشکی

آشنایی با تعمیرات و نگهداری یونیت دندانپزشکی

قبل از مشاهده ی جزوه آشنایی با یونیت دندانپزشکی ابتدا باید بدانید یونیت دندانپزشکی چیست ؟! شاید این سوال خیلی از افراد باشد که آپادانا قصد دارد در این مقاله بدان بپردازد. یونیت صندلی دندانپزشکی پایه اصلی هر عمل و جراحی دندانپزشکی است. برای دندانپزشک، یونیت دندانپزشکی یک وسیله و ابزار اساسی در مطب است و برای هر بیمار و مراجعه‌کننده، نقش کاملاً متفاوتی را ایجاد می‌کند.

اهمیت درک این الزامات در صندلی‌های مدرن دندانپزشکی بسیار حائز اهمیت است: برای دندانپزشک مهم است که وسیله‌ای کاربردی و کارآمد در زمان معالجه بیمار داشته باشد و برای بیمار، احساس آسایش، اطمینان و راحتی مهم است.(جزوه آشنایی با یونیت دندانپزشکی)

    برای دندانپزشک، نیازها، ترسها و نگرانی‌های بیمار مهم است و هیچ دندانپزشکی، بیمار ناراضی یا عصبی را نمی‌خواهد. بنابراین یک صندلی دندانپزشکی ایده‌آل باید عملکرد عالی و راحتی بیمار را باهم داشته باشد.بیمار همیشه باید در اولویت باشد و وسایل درمانی همراه با تجربه بیمار باید این را منعکس کند. صندلی دندانپزشکی نقطه تلاقی درمان و راحتی بیمار است، به همین دلیل عملکرد و ظاهر در خرید یونیت دندانپزشکی از اهمیت یکسانی برخوردار است.

جزوه آشنایی با یونیت دندانپزشکی

صندلی دندانپزشکی یکی از مهمترین قسمت‌های هر یونیت دندانپزشکی برای بیمار و هم برای دندانپزشک است و به همین خاطر طراحی و ارگونومی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.هر صندلی یونیت از اجزایی مانند:

  • صندلی اصلی
  • زیرسری
  • تجهیزات داخل صندلی مانند موتور و جک

تشکیل می‌شود. از مواردی که هنگام انتخاب صندلی مناسب باید به آن توجه کنید این است که باید قابل تنظیم، مستحکم و قوی باشد و همچنین از مواد با کیفیت و مناسب ساخته شده باشد که در کنار ارگونومیک بودن از موارد بسیار مهم است. صندلی‌ها معمولا بوسیله صفحه کلید و پدالی که در پایین پا قرار دارد، تغییر وضعیت می‌دهند و دارای چندین موقعیت چند وضعی هستند.

تعمیرات یونیت دندانپزشکی با توجه به انواع مختلف یونیت های موجود  در بازار از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم ها و عدم خرید یونیت جدید در صورت خرابی از تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی نظیر یونیت از بازار کا بسیار خوبی برخوردار است.

به جهت تسهیل فرایند تعمیرات یونیت دندانپزشکی و خدمات رسانی بهتر در این زمینه آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی را برای علاقمندان این حوزه در آموزشگاه آپادانا در تبریز به صورت کاملا جامع و تخصصی و ویژه بازار کار برگزار می شود.

جزوه آشنایی با یونیت دندانپزشکی

جزوه آشنایی با یونیت دندانپزشکی

با توجه به آنکه استان آذربایجان شرقی دومین قطب تجهیزات پزشکی در کشور است و دستگاه های گران بها و حیاتی مطب دندانپزشکان نیاز به نگهداری، تعمیر و سرویس دوره ای دارد، پرورش کارشناس متخصص در حوزه تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی احساس می شود. لذا آموزشگاه آپادانا اقدام به برگزاری دوره تکنسین و تعمیرکار تجهیزات دندانپزشکی در شهر تبریز نموده است

دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز در دو سطح برگزار می شود در سطح یک تجهیزاتی که قابل حمل بوده و می توان از مطب خارج کرد مانند لایت کیور جرم گیر اینسترومنت ها و… تدریس می شود که بیشتر ماهیت الکترونیکی دارند. در دوره سطح دو تجهیزات سنگین و مکانیکی از قبل یونیت دندانپزشکی اتوکلاو و ساکشن و… گفته می شود. کارآموزان با شرکت در هر دو سطح دوره قادر به تعمیرات تمامی تجهیزات دندانپزشکی در تبریز خواهند شد.

جزوه آشنایی با یونیت دندانپزشکی

شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر در مورد دوره و مشاوره و استعداد یابی رایگان با  کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.(0414164)(09361364164)

جزوه آشنایی با یونیت دندانپزشکی در طی دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی به صورت رایگان در اختیار کارآموزان قرار خواهد گرفت که کارآموزان می توانند با گذراندن این دوره و دریافت گواهی پایان دوره معتبر پس از آزمون به راحتی وارد بازار کار تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی شوند.

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader