خانه » مهندسی پزشکی » کارآموز تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز
03 بهمن 1401

کارآموز تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

کارآموز تخصصی تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

تعمیر و نگهداری و عیب یابی ابزارهای پزشکی (کارآموز تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز) پیچیده کار آسانی نیست. برای ارائه مراقبت موثر، تکنسین به دانش جنبه های مختلف زیست شناسی و مهندسی نیاز دارد.

دستگاه های مختلف به روش های مختلف کار می کنند و ادبیات مربوط به تعمیر و عیب یابی اغلب به سختی به دست می آید. هر بار که اپراتور با مشکلی روبرو می شود، جستجو برای راه حل ها می تواند بسیار خسته کننده باشد. فشار بیشتری وجود دارد زیرا در دسترس بودن دستگاه های پزشکی برای مراقبت های درمانی و تشخیصی حیاتی است. هر چه دستگاه مدت بیشتری از کار بیفتد، بیمارستان کندتر می تواند مراقبت های لازم را به بیماران ارائه دهد.

این دوره با همکاری میان رشته ای مهندسان شرکت ایرکاس و همچنین تخصص اساتید آموزشگاه آپادانا در تبریز طراحی شده است تا به مهندسان/تکنسین های زیست پزشکی جدید و نوظهور که در بیمارستان های کم درآمد کار می کنند کمک کند تا از آنها مراقبت کنند.(کارآموز تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

کارآموز تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در آموزشگاه آپادانا در تبریز مجموعه‌ای از تکنیک‌هایی را ارائه می‌کند که بیمارستان‌ها برای نگهداری و عیب‌یابی مؤثر دستگاه‌های پزشکی استفاده می‌کنند تا زمان تعمیر کاهش یابد و در دسترس بودن و ایمنی دستگاه‌های پزشکی بهبود یابد. تکمیل این دوره یک مهارت مکمل به شایستگی قبلی زبان آموز برای انجام روال های تعمیر و نگهداری و تشخیص مشکلات در تجهیزات پیچیده با دقت اضافه می کند.

روال خدمات سریعتر به روان شدن روند بیمارستان کمک می کند و به گسترش مراقبت به بیماران بیشتر کمک می کند. در سطح شخصی، یادگیرنده می تواند برای هر زمان که مجبور به تعمیر و عیب یابی هر وسیله پزشکی باشد، به دانش به دست آمده از این دوره به عنوان «طرح اولیه» تکیه کند.(کارآموز تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

آموزشگاه آپادانا در تبریز دوره ی تعمیرات تجهیزات پزشکی را برای علاقمندان به این حوزه به صورت کاملا کاربردی و ویژه بازار زیر نظر اساتید مجرب و حرفه ای در کارگاه های مجهز برگزار میکند.(کارآموز تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

کارآموز تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

وظایف کارآموز تعمیرات تجهیزات پزشکی

یک تعمیرکار تجهیزات پزشکی معمولاً به موارد زیر نیاز دارد:

 • نصب، بازرسی، کالیبره کردن، نگهداری، جایگزینی و تعمیر تجهیزات پزشکی مانند تخت های بیمارستانی، صندلی های چرخدار دستی و برقی و تجهیزات ساکشن برای استفاده در تنظیمات مختلف مراقبت های بهداشتی
 • اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات پزشکی مطابق با مقررات ایمنی تجویز شده کار می کنند
 • تست عملکرد و بررسی تجهیزات ناکارآمد برای تشخیص مشکلاتی که به آنها اجازه نمی دهد تا با پتانسیل کامل خود کار کنند. قطعات مکانیکی، الکترونیکی یا هیدرولیک را تنظیم کنید یا نرم افزار مربوطه را برای کالیبراسیون مجدد تجهیزات و رفع مشکل اصلاح کنید.
 • از ابزارهای دستی، آهن لحیم کاری و ابزارآزمایی برای جدا کردن ماشین آلات استفاده کنید. شناسایی و تعویض قطعات یا لحیم کاری معیوب، سفت کردن، تراز کردن، و تنظیم قطعات شل یا سایر قطعات، از جمله موتورها، سوپاپ ها و کنترل های الکتریکی(دوره ی تعمیرات تجهیزات پزشکی)
 • تست عملکرد دستگاه پس از نصب یا تعمیر آن و اطمینان از عملکرد بهینه آن برای مطابقت با مشخصات سازنده و نیازهای کاربر
 • انجام تعمیرات برنامه ریزی شده و پیشگیرانه معمول، به ویژه در تجهیزات پیچیده، مانند دستگاه های تصویربرداری، برای اطمینان از خوانش دقیق که به پزشکان در تشخیص کمک می کند.
 • انجام کارهای خدماتی مانند تمیز کردن، روغن کاری و صیقل دادن قطعات با کمک حلال ها، پولیش، گریس تفنگ و پارچه های پارچه ای
 • قطعات فرسوده، آسیب دیده یا معیوب را تعویض کنید. از ابزارهای دستی، آهن لحیم کاری و سایر وسایل الکترونیکی برای تعمیر یا تنظیم تجهیزات معیوب مانند ویلچر شکسته استفاده کنید.

کارآموز تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

 • سوابق نگهداری و تعمیرات را نگه دارید؛ به کتابچه های فنی مراجعه کنید و به طور منظم در برنامه های آموزشی شرکت کنید تا مهارت های کاری را افزایش دهید
 • کمک به توسعه روشهای عملیاتی استاندارد نگهداری پزشکی؛ نحوه استفاده صحیح و ایمن از تجهیزات پزشکی را آموزش داده و به کاربران نشان دهد
 • قابلیت سرویس و وضعیت تجهیزات پزشکی در حال استفاده را تعیین کنید
 • تجهیزات پزشکی و محیط مرکز را برای محافظت از بیماران و کارکنان در برابر خطرات الکتریکی یا مکانیکی بازرسی کنید. هنگامی که تجهیزات در هنگام تعمیر در معرض خطر قرار می گیرند، مراقب خطرات باشند و در حین دور انداختن آن از تمام پروتکل ها پیروی کنند
 • کاربرد تجهیزات را با نصب قطعات اصلاح شده مانند زیرپایی یا تجهیزات تنفسی بر روی صندلی چرخدار گسترش دهید.(دوره ی تعمیرات تجهیزات پزشکی)
 • اطمینان حاصل کنید که فعالیت آنها مزاحمتی برای بیماران یا کارکنان پزشکی ایجاد نمی کند، به ویژه هنگامی که آنها در حین استفاده از تجهیزات کار می کنند.

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader