خانه » اخبار آموزشگاه » آموزش تعمیرات آمالگاماتور در تبریز

آموزش تعمیرات آمالگاماتور در تبریز

دستگاه آمالگاماتور چیست

 آمالگاماتور دستگاهی است که از واجبات دندانپزشکی محسوب می شود. این دستگاه وظیفه ترکیب کردن موادی نظیر فلزات گوناگون را بر عهده دارد که برای پر کردن یا قالب گیری دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند(آموزش تعمیرات آمالگاماتور در تبریز)

 موادی که در آمالگاماتور با هم ترکیب می شوند، آمالگام نام دارند و به صورت پودر هستند. اما بعد از این در دستگاه قرار گرفتند تبدیل به خمیر خواهند شد. موادی که در ساخت آمالگام مورد استفاده قرار می گیرند شامل نقره، فلزات گوناگون (نظیر قلع)، جیوه و سایر موارد می باشند. اما از آن جایی که این مواد معمولا برای ترمیم دندان های جلو به کار می روند و باید رنگی مشابه رنگ دندان ها داشته باشند، به آن ها ماده سفید نیز می افزایند.

 اما اگر هدف از استفاده از آمالگام پر کردن دندان های عقبی باشد به ترکیبات فوق ماده نقره ای می افزایند. از آن جایی که ماده سفید برای دندان های جلو استفاده می شود و این دندان ها خیلی برای جویدن مورد استفاده قرار نمی گیرند، استحکام مواد سازنده آن از ماده نقره ای کمتر می باشد.(آموزش تعمیرات آمالگاماتور در تبریز)

آموزش تعمیرات آمالگاماتور در تبریز

نحوه استفاده از آمالگاماتور

دستگاه های آمالگاماتور به ترکیب مواد پر کردن دندان و تهیه یک خمیر کمک می کنند. می توانید درصد جیوه ای که قصد ترکیب آن با آمالگام را دارید را تعیین کنید.

باید جیوه و مواد آمالگام را در مخزن های جداگانه ای قرار دهید. بعد از این که به میزان مورد نظر آمالگام و جیوه را در قسمت های جداگانه قرار دادید با کمک دکمه و یا اهرمی که در دستگاه وجود دارد، درصد مورد نظر را انتخاب کنید. سپس بسته به درصد انتخاب شده، مواد به قسمت همزن ریخته می شوند و با هم ترکیب می شوند. در نهایت خمیر حاصل را می توانید از قسمت خروجی دستگاه بردارید.

تعمیر آمالگاماتور

آمالگاماتورها نیز در صورت استفاده مکرر و نادرست در معرض آسیب دیدن قرار دارند. برای تعمیر آمالگاماتور نکاتی هستند که باید مد نظر بگیرید از جمله:

حرفه ای بودن تعمیرکار

مراکز مختلفی هستند که خدمات تعمیر و تعویض قطعات آمالگاماتورها را انجام می دهند. اما باید مراکزی را انتخاب کنید که علاوه بر ارائه خدمات حرفه ای، تعمیر را به نحوی انجام می دهند که دستگاه تا مدت طولانی بتواند به کارکرد خود ادامه دهد. شرکت رکا با مجهزترین ابزار و تجهیزات قادر است که تعمیرات آمالگاماتورها را انجام دهد.

تعرفه خدمات و هزینه ها

نکته ای که خیلی از افراد از آن غافل می شوند تعرفه خدمات و هزینه ها می باشد. مسلما هر کسی می خواهد که تعمیر را نزد بهترین مراکز و با نازل ترین قیمت ها انجام دهد. همچنین از آن جایی که دستگاه ها ممکن است چندین بار به تعمیر نیاز داشته باشند، پیدا کردن مراکزی که هزینه مناسبی در عوض تعمیرات دریافت می کنند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

ما در شرکت آرکا علاوه بر تجهیزات مدرن، قیمت های مناسبی را نیز برای تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در نظر گرفته ایم و در سریع ترین زمان ممکن تعمیرات را برای شما انجام خواهیم داد.

تعمیرات دستگاه آمالگاماتور در تبریز

دستگاه های آمالگاماتور دستگاه های پرکاربردی در دندانپزشکی هستند که به دلایل مختلف اختلالی در کارایی آن ها به وجود می آید و نیاز به تعمیر دارند . تعمیر این دستگاه ها هزینه بر است و افراد نگران این موضوع هستند. ما  در آموزشگاه آپادانا دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی نظیر دستگاه آمالگاماتور، صندلی دندانپزشکی و…  را برای علاقمندان به حوزه ی تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی برگزار می کنیم.

آموزشگاه آپادانا این امکان را برای شما فراهم می کند که با کمترین هزینه تعمیرات دستگاه های دندانپزشکی را فراگیرید ، اساتید متخصصی که درآموزشگاه استخدام شده اند ، تجربیات زیادی را در این زمینه کسب و آموزش های لازم را یاد گرفته اند و صفر تا صد تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی را به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای آموزش میدهند.

آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز

برگزاری دوره آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز در کارگاههای مجهز آپادانا زیر نظر تعمیرکار بردهای پزشکی مقدور میباشد. علاقمندان و کارشناسان مهندسی پزشکی و دانشجویان میتوانند با شرکت در دوره آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی بازار کار و کسب خوبی بدست آورند.

آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی شامل دو بخش تعمیر مکانیک دستگاه و بردهای پزشکی و آزمایشگاهی است. بیشترین تاکید در آموزش تعمیر لوازم دندانپزشکی تعمیرات برد دستگاههای پزشکی میباشد. در اصل این دوره شامل آموزش تعمیر برد یونیت دندانپزشکی، آموزش تعمیر برد دستگاه سی تی اسکن، آموزش تعمیر برد لوازم آزمایشگاهی، تعمیر تجهیزات بیمارستانی، دستگاه آندوسکوپی، آموزش تعمیر دستگاه الکتروشوک و تعمیرات اتوکلاو میباشد.

آموزش تعمیرات آمالگاماتور در تبریز

سرفصل دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

مقدماتی

این دوره شامل تجهیزات قابل حمل مطب دندانپزشکی می باشد :

آشنایی با الکترونیک مقدماتی

آشنایی با المان های الکترونیکی و کاربرد آنها

نگهداری و تعمیرات و همچنین نصب و راه اندازی دستگاههای :

 آمالگاماتور – لایت کیور – جرم گیر کویترون و پیزون و ایرفلو

 اینسترومنت ها شامل توربین و آنگل و ایرموتور

 رادیوگرافی

پیشرفته

این دوره شامل تجهیزات سنگین مطب دندانپزشکی می باشد :

نگهداری و تعمیرات و همچنین نصب و راه اندازی دستگاههای :

کمپرسور یخچالی و اویل فری

انواع  اتوکلاو

 انواع ساکشن

یونیت و صندلی دندانپزشکی

و آشنایی با نحوه ثبت شرکت ها ، قوانین مالیاتی

نحوه ثبتنام آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی می توانید یا از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعب آموزشگاه یا از طریق واتساپ به شماره 09361364164 یا از طریق تماس تلفنی با شماره چهار رقمی آموزشگاه (4164-041) اقدام به ثبت نام در این دوره آموزشی نمایید.جهت مشاوره رایگان و استعداد یابی شغلی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

preloader