خانه » اخبار آموزشگاه » آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در شبستر
10 بهمن 1401

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در شبستر

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در شبستر ویژه بازارکار

مجتمع آموزشی آپادانا بیش از چند سال است که به صورت تخصصی در زمینه آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در شبستر) و تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی و نیز ارائه خدمات به منظور خرید و فروش، نصب، راه اندازی، سرویس و تعمیر یونیت های دندانپزشکی و دیگر تجهیزات مربوط به این صنعت فعالیت دارد.

چنانچه علاقه مند به یادگیری تعمیرات تجهیزات پزشکی و تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی هستید، از شما دعوت می شود در دوره های آموزشی کوتاه مدت و عملی ما شرکت نمایید. با گذراندن این دوره های تخصصی علاوه بر دریافت مدرک و گواهینامه معتبر، به یک فرد ماهر (تکنسین فنی) در حوزه تجهیزات دندانپزشکی و تجهیزات پزشکی تبدیل خواهید شد، از آن پس می توانید به صورت رسمی در این حرفه پر درآمد مشغول به کار شوید.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی شامل تعمیرات دستگاه نوار قلب،پمپ سرم،پمپ سرنگ، تشک مواج ، پالس اکسی متر و … می شود که به صورت جامع و تخصصی برای کار آموزان علاقمند آموزش داده می شود.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در شبستر

تعمیرکاران تجهیزات پزشکی، به عنوان تکنسین تجهیزات پزشکی (BMETs) شناخته می‌شوند، طیف وسیعی از تجهیزات الکترونیکی، الکترومکانیکی و هیدرولیکی مورد استفاده در بیمارستان‌ها و مطب پزشکان را تعمیر می‌کنند. آن‌ها ممکن است روی مانیتورهای بیمار، دفیبریلاتور، ونتیلاتور، دستگاه‌های بیهوشی و سایر تجهیزات حمایتی وهمچنین بر روی تجهیزات تصویربرداری پزشکی (اشعه ایکس، اسکنرهای CAT و تجهیزات سونوگرافی)، میزهای کنترل صدا و ویلچرهای برقی کار کنند.

اگر دستگاهی مشکل داشته باشد یا در حد توان خود کار نکند، تعمیرکاران ابتدا این مشکل را تشخیص می‌دهند. آن‌ها سپس قطعات مکانیکی، الکترونیکی یا هیدرولیکی را تنظیم می‌کنند یا نرم افزار را اصلاح می‌کنند تا تجهیزات را مجدداً کالیبره کرده و مشکل را برطرف کنند.

تعمیرکاران تجهیزات پزشکی از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کنند. اکثر آن‌ها از ابزارهای دستی مانند پیچ گوشتی، آچار و لحیم کاری استفاده می‌کنند. دیگران از ابزارهای الکترونیکی مانند مولتی متر و رایانه استفاده می‌کنند. بسیاری از تجهیزاتی که آن‌ها نگهداری و تعمیر می‌کنند از نرم افزارهای تخصصی تجهیزات آزمایش استفاده می‌کنند. تعمیرکاران از این نرم افزار برای کالیبراسیون ماشین آلات استفاده می‌کنند.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در شبستر

بازار کار تعمیرات تجهیزات پزشکی در شبستر

تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی یکی از پردرآمدترین مشاغل کشور می باشد. امروزه با افزایش قیمت دلار ، وجود تحریم ها، خرید و جایگزینی تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی به آسانی نمی‌باشد. به همین جهت تعمیرات و نگهداری این تجهیزات ارزش والایی یافته است. برخلاف آنچه که به نظر می‌رسد؛ یادگیری اسامی و ظاهر پیچیده تجهیزات بسیار آسان می‌باشد.

 درآمد تعمیرات تجهیزات پزشکی بسیار مناسب است. یعنی برای تعمیر هر دستگاه می‌توان تا سی درصد قیمت اصلی دستگاه را دریافت کرد. با احتساب متوسط، تعمیرات روزانه یک دستگاه و کارکرد 25 روزه و متوسط دریافت 500 هزار تومان از هر دستگاه حداقل دریافتی ماهانه دوازده میلیون و پانصد هزار تومان خواهد بود.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در شبستر

برای تعمیرات تجهیزات پزشکی داشتن مهارت های فنی از الزامات است. با این وجود از دیگر مهارت های مورد نیاز متخصصین این حرفه، روش های برقراری ارتباط و مدیریت زمان می‌باشند. علاوه بر اینها شرکت ها، بیمارستان ها و سایر موسسات مشابه، باید به راحتی بتوانند به تجهیزات دسترسی داشته باشند. همچنین باید تجهیزات آنها از کارایی بالایی برخوردار باشند. به همین دلیل پیدا کردن یک فرد متخصص برای تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

و از تمام موارد گفته شده مهم تر، سرعت تعمیرات در این حرفه اهمیت دوچندانی دارد. به علت سروکار داشتن با بیماران یا موقعیت‌های اورژانسی، تعمیرات در اسرع وقت باید صورت بگیرند. اینکار موجب جلب رضایت مشتری نیز خواهد شد.  تمام موارد بالا در غالب نکاتی در جلسات دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزشگاه آپادانا ارائه خواهند شد که بهصورت حضوری در تبریز و به صورت مجازی در شبستر برگزار میشود، جهت اطلاعات بیشتر در مورد دوره کلیک کنید.

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader