خانه » اخبار آموزشگاه » آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تبریز

آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تبریز

آموزشگاه آپادانا از پیشرفته ترین و مجهزترین مراکز آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تبریز است که خدمات گسترده ای را به جامعه پزشکی ارائه داده است و جزو مجموعه های بسیار معتبر محسوب میگردد.تجهیزات پزشکی زیادی تا کنون برای درمان و یا تسکین درد معرفی شده اند که این تجهیزات نیز هر یک در گذر زمان پیشرفت های زیادی کرده اند و در حال حاضر پیشرفته ترین تجهیزات برای ارائه خدماتی ایده آل معرفی شده اند که البته این موضوع باعث شده تا تعمیر  و سرویس آنها نیز به مراتب مشکل تر شود.

تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی یکی از تخصصی ترین مشاغلی است که از عهده هر فردی خارج است و باید دانش و تجربه و همچنین تخصص در آن وجود داشته باشد. شخصی که در حرفه تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی فعالیت میکند باید دوره های آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تبریز را گذرانده و بخوبی با این اصول و روش های تعمیراتی آشنا باشد.

هر یک از این تجهیزات از روش ها خاص خود برای تعمیر برخوردار هستند که اگر دانش و تجربه کافی وجود نداشته باشد در نتیجه تعمیر نیز به صورت مطلوب صورت نمیگرید و یا امکان تعمیر وجود نخواهد داشت.با شرکت در دوره آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تبریز به یک استاد تعمیر تجهیزات دندانپزشکی ماهر تبدیل شوید و از این طریق کسب درآمد کنید.

سرفصل های آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تبریز

 • آشنایی با الکترونیک مقدماتی
 • آشنایی با المان های الکترونیکی و کاربرد آنها
 • نگهداری و تعمیرات و همچنین نصب و راه اندازی دستگاههای :
 • آمالگاماتور – لایت کیور – جرم گیر کویترون و پیزون و ایرفلو
 • اینسترومنت ها شامل توربین و آنگل و ایرموتور
 • رادیوگرافی
 • نگهداری و تعمیرات و همچنین نصب و راه اندازی دستگاههای :
 • کمپرسور یخچالی و اویل فری
 • انواع اتوکلاو
 • انواع ساکشن
 • یونیت و صندلی دندانپزشکی
 • و آشنایی با نحوه ثبت شرکت ها ، قوانین مالیاتی

بهترین آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تبریز

دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز در دو سطح برگزار می شود در سطح یک تجهیزاتی که قابل حمل بوده و می توان از مطب خارج کرد مانند لایت کیور جرم گیر اینسترومنت ها و… تدریس می شود که بیشتر ماهیت الکترونیکی دارند. در دوره سطح دو تجهیزات سنگیم و مکانیکی از قبل یونیت دنداپزشکی اتوکلا ساکشن و… گفته می شود. کارآموزان با شرکت در هر دو سطح دوره قادر به تعمیرات تمامی تجهیزات دندانپزشکی در تبریز خواهند شد.

ساکشن یونیت دندانپزشکی

ساکشن یونیت دندانپزشکی یکی از دستگاه های ضروری برای مراکز دندانپزشکی یا کلینیک های دندانپزشکی است. این دستگاه مجهز به لوله‌ای است که سر آن در داخل دهان بیمار قرار می‌گیرد و در انجام کارهای مرتبط با دهان و دندان، به دندانپزشک کمک می کند. این امر سبب می شود محل درمان از مایعات و پساب حاصل از فعالیت‌های پزشکی تخلیه شود تا بیمار یک دوره درمانی موفقیت آمیز و پاکیزه را پشت سر بگذارد.

انواع ساکشن‌های دندانپزشکی

به طور کلی سه نوع ساکشن در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند که عبارتند از:

ساکشن آبی دندانپزشکی:ساکشن آبی باقی ماندۀ مایعات و بزاق جمع شده در داخل دهان بیمار را تخلیه می‌کند تا پزشک راحت تر بتواند کارهای درمانی مربوطه را انجام دهد.

ساکشن هوایی دندانپزشکی:ساکشن هوایی به وسیلۀ دستیار دندانپزشک در داخل دهان بیمار نگه داشته می شود تا ذرات حاصل از مواد یا دندان فرد بیمار را جمع آوری و به بیرون از محیط دهان هدایت کند.

ساکشن برقی دندانپزشکی:ساکشن برقی نوع جدیدی از ساکشن های دندانپزشکی به شمار می‌آید. از لحاظ مصرف برق، قدرت مکش و دارا بودن امکاناتی از قبیل فیوز و سنسور محافظتی، فیلتر آنتی باکتریال، کلید تخلیه و غیره در مقایسه با انواع دیگر ساکشن، عملکرد بهتری دارد.

ساکشن مرکزی یا ساکشن سیّار:در طبقه بندی دیگری از انواع ساکشن‌های دندانپزشکی، به ساکشن‌های مرکزی یا ثابت و ساکشن‌های پرتابل یا سیّار می‌رسیم.معمولاً از ساکشن‌های مرکزی برای جراحی های سنگین استفاده می‌شود که کارایی بسیار بالایی دارند و پشتیبانی از یک عمل جراحی سنگین و طولانی مدت را به بهترین شکل ممکن تضمین می‌کنند.از سوی دیگر ساکشن پرتابل می‌تواند در برخی از جراحی های دندانپزشکی مورد استفاده قرار گیرد. این نوع دستگاه مکنده، قابل حمل و قابل جابجایی است و معمولاً در هر مطب دندانپزشکی یک نمونه از آن به چشم می خورد.

یونیت دندانپزشکی چیست؟

یونیت و صندلی دندانپزشکی به جهت استفاده پزشک و بیمار بطور همزمان از آن، می تواند پرکاربردترین و مهمترین تجهیز موجود در هر مرکز دندانپزشکی نام بگیرد. در این سیستم صندلی محل نشستن بیمار و یونیت محل قرارگیری و کنترل اینسترومنت ها و نیز کنترل صندلی توسط پزشک است.یونیت ها بر اساس نوع قرارگیری اینسترومنت ها بر روی تابلت به دو دسته شلنگ از بالا و شلنگ از پایین تقسیم می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

preloader