خانه » اخبار آموزشگاه » اپکس فایندر
24 مهر 1401

اپکس فایندر

اپکس فایندر

اپکس فایندرها دستگاه‌های الکترونیکی هستند که در اندودنتیکس مورد استفاده قرار می‌گیرند و امپدانس، فرکانس و مقاومت مواد اطراف را اندازه‌گیری می‌کنند تا طول صحیح کانال ریشه مورد نیاز بدست بیاید. تعیین صحیح طول کانال ریشه دندان عامل مهمی در درمان موفقیت‌آمیز درمانهای اندودنتیکس است. برای این منظور باید نقاط ختم درمان به درستی مشخص شود تا ضمن پاکسازی و شکل دادن سراسر طول کانال ریشه، به نسوج پری اپیکال نیز آسیبی وارد نشود. برای این کار دو روش معمول وجود دارد که یکی رادیوگرافی از دندان است و دیگری روش الکترونیکی که بوسیله دستگاه Apex Locator می‌باشد. (اپکس فایندر)

موارد استفاده از دستگاه Apex Finder

  • پرفوراسیون ریشه و کف اتاقک پالپ در حین درمان یا تهیه پست
  • تحلیل داخلی یا خارجی توام با پرفوراسیون ریشه
  • شکستگی عمودی ریشه
  • درمان معلولان ذهنی
  • خانمهای باردار که رادیوگرافی دندان برایشان خطر دارد.

مزایای اپکس لوکیتور نسبت به رادیوگرافی

✴عدم استفاده از اشعه ایکس
✴روش استفاده از دستگاه اپکس لوکیتور بسیار آسان است
✴صرفه‌جویی در زمان
✴قیمت مناسبتر نسبت به رادیوگرافی

معایب دستگاه اپکس فایندر

✴عدم کارکرد درست در دندانهای با اپکس باز
✴عدم کاربرد در ضایعات وسیع پری اپیکال
✴وجود خطا در دقت دستگاه بدلیل وجود خون و چرک
✴عدم تشخیص خمش ریشه
✴کاربرد مشکل در شرایط پرکردگی فلزی در تاج دندان
✴تحریک الکتریکی در برخی بیماران

اپکس فایندر

خرابی‌های متداول دستگاه اپکس فایندر

خرابی باتری دستگاه
قطعی پروب‌ها
تمیز نبودن گیره نگه‌دارنده

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، و تعمیر تجهیزات دندانپزشکی نیازمند اطلاعات گسترده تری نسبت به سایر رشته های تعمیرات است. به همین منظور آموزشگاه آپادانا، این دوره را توسط بهترین اساتید ایران برگزار می‌کند. تمرکز ما در این دوره، بر روی آموزشهای عملی و تخصصی است. به علاوه این دوره شامل جلساتی جهت آمادگی هنرجویان برای ورود به بازارکار می‌باشد. (آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی)

با وجود اینکه درآمد دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، بالاست؛ اما این حرفه از رقابت کاری کمی برخوردار است. این مزیتی برای شماست تا بتوانید به راحتی به درجات بالا و شناخته شده نزد مشتریانتان برسید. تجهیزات دندانپزشکی، همانطور که از نامشان معلوم است. نیاز به مراجعه به بیمارستان و کلینیک های اختصاصی و عمومی برای بررسی و عیب یابی دارند. با اینحال اگر در جامعه پزشکی شناخته شوید؛ از بازارکار قوی برخوردار خواهید شد. (دوره آموزش تعمیرات تجهیزات دنداپزشکی)

در این دوره آموزش مهارت های ارتباط با مشتری، افزایش درآمد، معرفی راهکارهایی برای افزایش بهره وری در کار و همچنین پشتیبانی رایگان جهت پرسش‌های هنرجویان در حال کار قرار داده ایم. با شرکت در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی مجتمع آموزشی آپادانا میتوانید با همه تجهیزات پزشکی آشنا شده و اصول تعمیراتی آنها را به صورت عملی یاد گرفته و وارد بازارکار شوید. شما میتوانید با شماره چهار رقمی مجموعه ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجموعه دریافت کنید. (تعمیر تجهیزات دندانپزشکی)

 

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader