خانه » مهندسی پزشکی » تعمیرات سونوگرافی ساری
04 بهمن 1401

تعمیرات سونوگرافی ساری

دوره آموزش تعمیرات دستگاه سونوگرافی ساری

همانقدر که تهیه یک دستگاه سونوگرافی با کیفیت برای یک پزشک ضروری است(تعمیرات سونوگرافی ساری)؛ نگهداری درست از آن نیز اهمیت بسیاری داشته و طول عمر آن را افزایش می دهد. نگهداری دستگاه سونوگرافی با توجه به ساختار پیچیده و قطعات مختلفی که دارد، نیاز به داشتن دانش فراوان در خصوص اجزای مختلف این دستگاه دارد.

دستگاه سونوگرافی یک دستگاه پیچیده و ساخته شده از قطعات مختلف است که می‌تواند با استفاده از امواج اولتراسوند، بخش‌های مختلف داخل بدن را روی صفحه نمایشگر نشان دهد. با توجه به اینکه امواج اولتراسوند از پروب سونوگرافی ساطع می‌شوند، بنابراین نگهداری از آن و سایر بخش‌های دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

در صورتی که دستگاه‌های سونوگرافی به خوبی نگهداری شوند، می‌توانند طول عمر بالایی داشته باشند و با کارکرد مفید خود شما را از پرداخت هزینه مجدد برای خرید دستگاه بی نیاز کنند. عیب یابی و تعمیرات تجهیزات پزشکی نظیر دستگاه سونوگرافی نیازمند دانش گسترده تری نسبت به سایر دوره ها می باشد.آموزشگاه آپادانا در تبریز دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی را برای علاقمندان به این حوزه به صورت کاملا تخصصی و ویژه بازارکار برگزار می کند.(تعمیرات سونوگرافی ساری)

دستگاه‌های سونوگرافی با قیمت‌های مختلفی وارد بازار می‌شوند ولی برای اغلب آن‌ها هزینه بسیار زیادی پرداخت می شود. بنابراین، باید برای افزایش ماندگاری و طول عمر دستگاه، پیوسته نکات مهم نگهداری و تعمیر آن را مورد توجه قرار دهید.شما در طی دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی صفرتا صد نکات نگهداری و تعمیرات این دستگاه ها را به صورت عملی و تئوری فرامیگیرید.

این دوره به صورت حضوری در شهر تبریز و مجازی درشهر ساری برگزار می شود.علاقمندان می توانند برای شرکت در این دوره و مشاوره و استعداد یابی رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرند(0414164) و (09361364164)

تعمیرات سونوگرافی ساری

نکات مهم در تعمیر دستگاه سونوگرافی

برای اینکه نگهداری دستگاه سونوگرافی به خوبی انجام شود، 6 نکته ضروری برای تمیز کردن و نگهداری دستگاه سونوگرافی وجود دارد:

  • برای تمیز کردن مانیتور دستگاه سونوگرافی نباید از دستمال کاغذی استفاده کرد. زیرا پرز دستمال کاغذی ممکن است باعث آسیب رسیدن به مانیتور دستگاه شود. به جای استفاده از دستمال کاغذی، یک پارچه نرم تهیه کنید. سپس یک محلول ساده از آمونیاک تهیه کرده و با استفاده از آن سطح مانیتور دستگاه را تمیز کنید. طبیعی است که برای نگهداری دستگاه سونوگرافی هندهلد، این نکته صدق نمی کند؛ چرا که تصویر سونوگرافی روی موبایل یا تبلت نشان داده می شود.
  • برای تمیز کردن سطوح مختلف دستگاه سونوگرافی، ابتدا یک محلول ساده از آب و صابون تهیه کنید. سپس با استفاده از یک پارچه نرم به خوبی سطوح دستگاه را تمیز کنید.
  • بعد از هر بار استفاده از پروب دستگاه، سطح آن را کاملا ضدعفونی کنید. معمولاً در برخی از انواع سونوگرافی مثل سونوگرافی کبد، نیازی به ورود پروب دستگاه به داخل بدن نیست. اما باز هم باید به صورت مداوم پروب دستگاه را ضدعفونی کرد. بهتر است از پارچه مخصوص شرکت سازنده دستگاه برای نظافت سطح پروب استفاده شود.
  • هنگام نگه داشتن پروب سونوگرافی دقت زیادی داشته باشید. زیرا برخورد شدید پروب سونوگرافی با زمین و شکستن آن ممکن است باعث آسیب رسیدن به کریستال‌های پیزوالکتریک شود.

تعمیرات سونوگرافی ساری

  • به جای اینکه هربار از مواد ضدعفونی کننده برای تمیز کردن پروب سونوگرافی استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم تعداد زیادی کاور یکبار مصرف پروب سونوگرافی خریداری کرده و از آن استفاده کنید.
  • به صورت مداوم دمای پروب سونوگرافی را کنترل کنید. افزایش دما ممکن است آسیب بسیار زیادی به پروب دستگاه وارد کند.

با حضور در دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی آینده شغلی خود را تضمین کنید.این مهارت یکی از بهترین و پرکاربرد ترین مهارت در ایران و جهان می باشد. با افزایش نرخ دلار و عدم توافق هسته و افزایش تحریم ها علیه کشورمان میل به استفاده مجدد از تجهیزات پزشکی دست دوم یا رفربیش شده افزایش پیدا کرده است.ما در دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز به صورت عملی شما را با تعمیرات انواع تجهیزات پزشکی خانگی و جنرال پزشکی و نحوه اخذ مجوز های لازم و نحوه تهیه بهترین ابزار های مورد نیاز آشنا خواهیم کرد.(تعمیرات سونوگرافی ساری)

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader