خانه » اخبار آموزشگاه » تفاوت های آنگل و توربین دندانپزشکی
25 مهر 1401

تفاوت های آنگل و توربین دندانپزشکی

تفاوت های آنگل و توربین دندانپزشکی

توربین‌ها نیاز به ایرموتور ندارند ولی آنگل‌ها نیازمند ایرموتور است. آنگل بر خلاف توربین یکپارچه نبوده و از دو قسمت سرآنگل و ایرموتور تشکیل شده است که به هم متصل می‌شوند. آنگل‌ها در دندانپزشکی بسیار شبیه به توربین‌ها هستند و در واقع کاربرد مشابهی دارند. تفاوت و فرق آنگل و توربین دندانپزشکی بیشتر در سرعت و قدرت ایجاد کننده آنها می‌باشد. توربین‌ها دارای سرعت زیاد و قدرت گشتاور کمتری هستند اما آنگل ها از سرعت نسبتا کمتری برخوردار هستند ولی قدرت بیشتری دارند. از دیگر تفاوت های آنگل و توربین دندانپزشکی این است که از آنگل‌ها برای برداشتن پوسیدگی‌های حساس‌تر دندان استفاده می‌شوند، به این دلیل که سرعت پایین‌تر و دقت عملکرد بیشتری دارند. (تفاوت های آنگل و توربین دندانپزشکی)

توربین دندانپزشکی چیست

توربین‌های دندانپزشکی ابزارهای چرخنده با سرعت بالا هستند که جهت برداشتن نسج دندان و پوسیدگی در حداقل زمان به کار می‌روند. به طور مستقیم به شیلنگ روی یونیت وصل و به هیچ موتوری نیاز ندارد.

آنگل دندانپزشکی چیست

آنگل ( آنگل دندانپزشکی به انگلیسی = Dental Angle ) یکی از هندپیس‌های کاربردی دندانپزشکی است که می‌تواند برای اعمال مختلفی از جمله مراحل نهایی برداشت پوسیدگی‌ها، بروساژ و پروفیلاکسی در جرمگیری، پرداخت و پالیش ترمیم‌ها و … به کار رود. همانند توربین برای آنگل دندانپزشکی نیز یک ابزار چرخنده کوچک (مانند فرزهای مخصوص آنگل، برس‌ها، مولت‌های پرداخت و …) در محل مخصوص روی آن نصب شده و هندپیس به شیلنگ مخصوص روی یونیت متصل می‌شود.

تفاوت های آنگل و توربین دندانپزشکی

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، و تعمیر تجهیزات دندانپزشکی از دوره های پرمخاطب مجتمع آموزشی آپادانا میباشد به همین منظور آموزشگاه آپادانا، این دوره را توسط بهترین اساتید ایران برگزار می‌کند. تمرکز ما در این دوره، بر روی آموزشهای عملی و تخصصی است. به علاوه این دوره شامل جلساتی جهت آمادگی هنرجویان برای ورود به بازارکار می‌باشد. و بعد از اتمام دوره پشتیبانی از کارآموزان به صورت رایگان میباشد. (آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی)

با وجود اینکه درآمد دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، بالاست؛ اما این حرفه از رقابت کاری کمی برخوردار است. این مزیتی برای شماست تا بتوانید به راحتی به درجات بالا و شناخته شده نزد مشتریانتان برسید. تجهیزات دندانپزشکی، همانطور که از نامشان معلوم است. نیاز به مراجعه به بیمارستان و کلینیک های اختصاصی و عمومی برای بررسی و عیب یابی دارند. با اینحال اگر در جامعه پزشکی شناخته شوید؛ از بازارکار قوی برخوردار خواهید شد. (دوره آموزش تعمیرات تجهیزات دنداپزشکی)

در این دوره آموزش مهارت های ارتباط با مشتری، افزایش درآمد، معرفی راهکارهایی برای افزایش بهره وری در کار و همچنین پشتیبانی رایگان جهت پرسش‌های هنرجویان در حال کار قرار داده ایم. با شرکت در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی مجتمع آموزشی آپادانا میتوانید با همه تجهیزات پزشکی آشنا شده و اصول تعمیراتی آنها را به صورت عملی یاد گرفته و وارد بازارکار شوید. شما میتوانید با شماره چهار رقمی مجموعه ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجموعه دریافت کنید. (تعمیر تجهیزات دندانپزشکی)

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader