خانه » اخبار آموزشگاه » دستگاه AED چیست

دستگاه AED چیست

دستگاه شوک اتوماتیک CardiAid (AED) برای استفاده و دسترس عموم طراحی شده و می تواند برای احیا بیماران بالای 8 سال (> 25 کیلوگرم) با الکترودهای استاندارد و بیماران 1 تا 8 سال( <25 کیلوگرم) با الکترودهای مخصوص کودکان استفاده شود. اگر بیمار دچار مشکل قلبی فیبریلاسیون بطنی و یا تاکی کاردی بطنی شود، این دستگاه با اعمال شوک الکتریکی به موقع و مناسب در دقایق اول حمله بحرانی قلب و تا رسیدن گروه مراقبت حرفه‌ای، بیمار را نجات می دهد. (دستگاه AED چیست)

عملکرد دستگاه AED

عملکرد این دستگاه کاملاً خودکار است، در ابتدا ریتم قلبی بیمار را بررسی می کند و در صورتی که نیاز باشد، شوک الکتریکی به بیمار منتقل می کند تا دفیبریلاسیون را انجام دهد. پس از اعمال شوک الکتریکی نیز دستگاه بصورت شفاهی امدادگر را راهنمایی می کند تا CPR و کمک های اولیه را انجام دهد. و بدین جهت نیاز به فرد متخصص برای کار با دستگاه نیست و درشرایط بحرانی قابل استفاده می باشد. در تمام مدت استفاده از دستگاه الکتروشوک CardiAid این امکان را داریم تا با فشردن کلید Info-Button از مدت زمان استفاده از دستگاه و تعداد شوک های الکتریکی مطلع شویم.

دستگاه AED چیست

دستگاه شوک اتوماتیک CardiAid AED

بررسی عملکرد و مشخصات دستگاه شوک الکتریکی خارجی CardiAid

عملکرد خودکار CardiAid به نحوی است که هنگامی که نیاز به اعمال شوک الکتریکی باشد، شوک الکتریکی تکفازی به صورت ثابت، بالارونده و یا برنامه ریزی شده، با مقادیر مشخص زیر به بیمار اعمال می شود:
• بزرگسالان (مقاومت 50 اهم): انرژی پایین 15±% J170 / انرژی بالا 15±% J270
• کودکان (مقاومت 50 اهم): انرژی پایین 15±% J50 / انرژی بالا 15±% J75
(باید دقت داشت که ماکزیمم امپدانس قابل قبول بیمار 250 اهم می باشد که توسط الکترودها اندازه گیری می شود.)

برتری دستگاه شوک الکتریکی Cardiaid AED

AED ها حافظه داخلی دارند که اطلاعات مربوط به مدت زمان استفاده از دستگاه، تعداد شوک های اعمال شده، نحوه عملکرد امدادگر و ECG را ثبت و ذخیره می کند. نوار ECG بیمار که در دستگاه شوک خودکار ذخیره می شود، تاثیر بسزایی در تشخیص و مراحل بعدی درمان بیماری وی دارد. در بسیاری از موارد ECG اطلاعات بسیار مهمی در رابطه با فیبریلاسیون بطنی و انسدادهای درجه سه Atrioventricular را به پزشک می دهند.

اما بنا به دلایلی بسیاری از پزشکان اطلاعات ثبت شده در AED ها را مطالعه نمی کنند و از اهمیت آن مطلع نیستند. یکی از دلایلی که باعث می شود تا این اطلاعات بدون استفاده باشند، این است که هر یک از شرکت های تولید کننده AED ها روش منحصر به فردی برای دانلود و بازیابی این اطلاعات ارائه داده اند. دستگاه شوک الکتریکی خارجی CardiAid این قابلیت را دارد تا اطلاعات مربوط به روند احیا و ECG را برای 4 بیمار با مدت زمان کلی دو ساعت و پنجاه دقیقه، ذخیره کند. اطلاعات ذخیره شده در CardiAid را می توان از طریق بلوتوث انتقال داد که در مقایسه با دیگر AED ها روش ساده تری می باشد.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، و تعمیر تجهیزات دندانپزشکی نیازمند اطلاعات گسترده تری نسبت به سایر رشته های تعمیرات است. به همین منظور آموزشگاه آپادانا، این دوره را توسط بهترین اساتید ایران برگزار می‌کند. تمرکز ما در این دوره، بر روی آموزشهای عملی و تخصصی است. به علاوه این دوره شامل جلساتی جهت آمادگی هنرجویان برای ورود به بازارکار می‌باشد. (آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی)

با وجود اینکه درآمد دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، بالاست؛ اما این حرفه از رقابت کاری کمی برخوردار است. این مزیتی برای شماست تا بتوانید به راحتی به درجات بالا و شناخته شده نزد مشتریانتان برسید. تجهیزات دندانپزشکی، همانطور که از نامشان معلوم است. نیاز به مراجعه به بیمارستان و کلینیک های اختصاصی و عمومی برای بررسی و عیب یابی دارند. با اینحال اگر در جامعه پزشکی شناخته شوید؛ از بازارکار قوی برخوردار خواهید شد. (دوره آموزش تعمیرات تجهیزات دنداپزشکی)

در این دوره آموزش مهارت های ارتباط با مشتری، افزایش درآمد، معرفی راهکارهایی برای افزایش بهره وری در کار و همچنین پشتیبانی رایگان جهت پرسش‌های هنرجویان در حال کار قرار داده ایم. با شرکت در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی مجتمع آموزشی آپادانا میتوانید با همه تجهیزات پزشکی آشنا شده و اصول تعمیراتی آنها را به صورت عملی یاد گرفته و وارد بازارکار شوید. شما میتوانید با شماره چهار رقمی مجموعه ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجموعه دریافت کنید. (تعمیر تجهیزات دندانپزشکی)

دیدگاهتان را بنویسید

preloader