خانه » اخبار آموزشگاه » آشنایی با بلیچینگ

آشنایی با بلیچینگ

آشنایی با بلیچینگ

بلیچینگ دندان به فرایند سفید کردن و تصحیح دندان‌های زرد و نازیبا می‌گویند. در این روش با استفاده از ماده شیمیایی سفید کننده پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید، سطح مینای دندان پاک‌سازی می‌شود. این ماده روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و با کمک انرژی لیزر یا انرژی حرارتی فعال می‌شود و به حذف لکه‌های زرد منجر می‌شود. (آشنایی با بلیچینگ)

بلیچینگ در منزل یا در مطب

بلیچینگ دندان در منزل و در مطب می‌تواند انجام شود. رایج‌ترین نوع سفید کردن دندان‌ها استفاده از ژل سفید کننده دندان در مطب است. از آن جایی که بلیچینگ دندان در مطب سریع‌تر انجام می‌گیرد و دندانپزشک مستقیماً با بیمار در ارتباط است، این روش مناسب‌تر است. در این روش، حدوداً ۳۰ تا ۹۰ دقیقه نیاز است تا دندان‌های معمولی سفید و درخشان شوند اما در روش بلیچینگ دندان در منزل، باید حداقل سه هفته زمان گذاشت تا دندان‌ها سفید و درخشان شوند.

بلیچینگ بهتر است یا لمینت

بلیچینگ باعث سفیدتر شدن دندان‌های واقعیتان می‌شود و در این روش، سطح مینای دندان با مواد شیمیایی پاک‌سازی می‌شوند. بلیچینگ روشی بی خطر برای سفید شدن دندان‌ها است و هزینه کمتری نسبت به لمینت دارد.لمینت نیز باعث سفیدی دندان‌ها می‌شود اما در روش لمینت دندان باید لایه نازکی از جنس سرامیک یا کامپوزیت روی دندان‌ها قرار گیرد. گاهی نیاز است بخشی از مینای دندان تراشیده شود و لایه نازک روی سطح دندان‌ها با مواد مخصوص چسبیده شود. لمینت نسبت به بلیچینگ ماندگاری بیشتری دارد اما هر کدام از این روش ها در نهایت منجر به درخشش و زیبایی دندان‌هایتان خواهد شد.

آشنایی با بلیچینگ

دستگاه بلیچینگ

در کل اساس کار بلیچینگ مانند اساس کار دستگاه لایت کیور می‌باشد؛ ولی در بلیچینگ کالیبراسیون بسیار مهم است و بعضی از این دستگاه‌ها مانند Swiss Master Light شامل لایت‌کیور بلیچینگ و مالیبراسیون می‌باشند. از دستگاه بلیچینگ دندانپزشکی برای از بین بردن پلاک‌ها و لکه‌های ناشی از فعالیت باکتری‌های تشکیل شده بر روی دندان مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

تفاوت بلیچینگ با جرم گیری

در هنگام جرمگیری رسوبات رنگی و املاح ته نشین شده بر روی دندان شما را برداشته می شود و در نتیجه رنگ داخلی دندان تغییر نخواهد کرد. ولی در بلیچینگ مولکول های پر اکسید هیدروژن به داخل ساختار مینایی و عاجی دندان نفوذ کرده و باعث اکسید شدن رنگ دانه ها شده که نهایتا به سفید شدن دندان می انجامد.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

 دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، و تعمیر تجهیزات دندانپزشکی از دوره های پرمخاطب مجتمع آموزشی آپادانا میباشد به همین منظور آموزشگاه آپادانا، این دوره را توسط بهترین اساتید ایران برگزار می‌کند. تمرکز ما در این دوره، بر روی آموزشهای عملی و تخصصی است. به علاوه این دوره شامل جلساتی جهت آمادگی هنرجویان برای ورود به بازارکار می‌باشد. و بعد از اتمام دوره پشتیبانی از کارآموزان به صورت رایگان میباشد. (آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی)

با وجود اینکه درآمد دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، بالاست؛ اما این حرفه از رقابت کاری کمی برخوردار است. این مزیتی برای شماست تا بتوانید به راحتی به درجات بالا و شناخته شده نزد مشتریانتان برسید. تجهیزات دندانپزشکی، همانطور که از نامشان معلوم است. نیاز به مراجعه به بیمارستان و کلینیک های اختصاصی و عمومی برای بررسی و عیب یابی دارند. با اینحال اگر در جامعه پزشکی شناخته شوید؛ از بازارکار قوی برخوردار خواهید شد. (دوره آموزش تعمیرات تجهیزات دنداپزشکی)

در این دوره آموزش مهارت های ارتباط با مشتری، افزایش درآمد، معرفی راهکارهایی برای افزایش بهره وری در کار و همچنین پشتیبانی رایگان جهت پرسش‌های هنرجویان در حال کار قرار داده ایم. با شرکت در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی مجتمع آموزشی آپادانا میتوانید با همه تجهیزات پزشکی آشنا شده و اصول تعمیراتی آنها را به صورت عملی یاد گرفته و وارد بازارکار شوید. شما میتوانید با شماره چهار رقمی مجموعه ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجموعه دریافت کنید. (تعمیر تجهیزات دندانپزشکی)

دیدگاهتان را بنویسید

preloader