خانه » مهندسی پزشکی » آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در زنجان
10 بهمن 1401

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در زنجان

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در زنجان

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در زنجان با هدف ارائه آموزش یک پایه محکم در علوم زیست پزشکی و الکترونیک به منظور آماده سازی کارآموزان برای ورود به حوزه تعمیرات تجهیزات پزشکی به عنوان متخصصان شکل گرفته است که در انتهای دوره کارآموزان می توانند تجهیزات پزشکی را نگهداری، کالیبره، اصلاح، عیب یابی و تعمیر کنند.

 به عنوان یک تکنسین تعمیرات تجهیزات پزشکی، حفظ عملکرد کامل تجهیزات پزشکی و نگهداری آنها از بالاترین اولویت است. همچنین شرکت های سازنده تجهیزات پزشکی، تکنسین های زیست پزشکی را برای ساخت و آزمایش نهایی تجهیزات الکترونیکی زیست پزشکی استخدام می کنند. این دوره به طور گسترده در زمینه های الکترونیک و تجهیزات پزشکی کاربرد محور است.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در زنجان

تکنسین ها مسئول انجام بررسی های نگهداری و ایمنی، نگهداری گزارش های تعمیر، کالیبراسیون تجهیزات و تست قطعات روی دستگاه هایی مانند صندلی چرخدار الکترونیکی، روبات های جراحی و تصویربرداری هسته ای هستند. آنها همچنین مسئول بازبینی کتابچه های آموزشی و آموزش نحوه کار با تجهیزات پزشکی به متخصصان پزشکی هستند.

آموزشگاه آپادانا با هدف رشد مهارت های فردی اشخاص و گسترش صنعت مهندسی پزشکی با در نظر گرفتن حساسیت و لزوم تعمیر به موقع  تجهیزات پزشکی دوره های تعمیرات تجهیزات پزشکی را به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت مجازی در زنجان برگزار می کند.علاقمندان می توانند جهت شرکت در دوره،مشاوره و استعداد یابی رایگان با کارشناسان آموزشی مجموعه در ارتباط باشند.(0414164)(09361364164)

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در زنجان

مزایای دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در زنجان

شما با شرکت در دوره های آموزشی مهندسی پزشکی آموزشگاه آپادانا با تجهیزات پزشکی خانگی تجهیزات جنرال بیمارستانی به طور کامل آشنا خواهید شد علاوه بر این دوره برای تکمیل اطلاعات و ورود موفق به بازار کار پیشنهاد می کنیم در دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی این موسسه نیز شرکت نمایید. عزیزانی که اطلاعات کافی در حوزه الکترونیک و مدارات الکترونیک ندارند حتماً باید در دوره الکترونیک مقدماتی نیز شرکت نمایند.

بعد از گذراندن دوره های تعمیر تجهیزات پزشکی با پشتیبانی مدرس شما آماده ورود به بازار کار هستید همانطور که قبلاً نیز کرد ما در این دوره کاربری و تعمیرات تجهیزاتی از قبیل فشارسنج پالس اکسی متر تجهیزات معاینه عمومی پمپ سرم پمپ سرنگ نوار قلب سرویس منوال و یوزر منوال تجهیزات پزشکی و… به صورت کاملا عملی در یک آموزشگاه مجهز آشنا خواهید شد.

تعمیرکاران تجهیزات پزشکی، از درآمد بالایی برخوردار هستند. امروزه خرید و جایگزینی تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی، کار بسیار دشوار و زمان بری است. پزشکان و دندان پزشکان، برای سفارش و دریافت ابزار و وسایل جدید و سالم باید مدت زمان زیادی را منتظر بمانند. این موضوع نیز به دلیل حساسیت بالای مسائل پزشکی قابل چشم پوشی نمی‌باشد.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در زنجان

بیماران گاهی بدون برخی دستگاه ها نمی‌توانند درمان خود را ادمه دهند. به همین دلیل تعمیرکاران تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. این عرصه به دست تعمیرکاران حرفه ای و مجرب خواهد افتاد. با این حال تعمیرات تجهیزات پزشکی شغل و حرفه حساسی است. کوتاهی و سهل انگاری در تعمیرات یا گاهی تعویض یک قطعه ممکن است باعث به خطر افتادن بیماران شود.

علاوه بر اینها تعمیرکاران مجرب باعث افزایش طول عمر مفید دستگاه ها نیز خواهند شد. اگر بیمارستان یا کلینیک از تعمیرکاران درخواست چکاپ های دوره ای را داشته باشد؛ باعث افزایش عملکرد دستگاه و در کنار آن افزایش کارکرد آن نیز خواهد شد.

همه این دلایل سبب افزایش درآمد این حوزه با وجود کمبود تعمیرکاران خبره، می‌شوند. درآمد به طور کلی به عوامل زیادی بستگی دارد. برای مثال؛ مشتری مداری که تاکید ما، پس از مهارت آموزی بر این مورد می‌باشد. مشتری شما سرمایه شماست. بهتر است مشتریان جدید پیدا کنید. اما فراموش نکنید مشتریان قدیمی شما بسیار مهم تر هستند. آنها زمینه کاری را برای شما فراهم و مسیر را هموارتر خواهند کرد. بنابراین برای حفظ مشتریان خود تلاش کنید.

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader