خانه » اخبار آموزشگاه » آموزش تعمیرات سونوگرافی
26 مهر 1401

آموزش تعمیرات سونوگرافی

آموزش تعمیرات سونوگرافی

دستگاه سونوگرافی یکی از تجهیزات پرکاربرد در زمینه تصویربرداری می باشد. این دستگاه با استفاده از امواج فراصوت می تواند تصویر مناسبی از بافت های بدن در اختیار پزشک قرار دهد و در تشخیص بسیاری از بیماری ها نظیر سنگ کلیه، مشکلات جنین و… کمک نماید. (آموزش تعمیرات سونوگرافی)

اجزای دستگاه سونوگرافی

هر دستگاه سونوگرافی از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

✴مانیتور که وظیفه نمایش تصویر و اطلاعات را بر عهده دارد.
✴پاور(Power) که منبع تغذیه دستگاه است.
✴پروب(Probe) دستگاه که پر مصرف ترین انواع آن خمیده(Curved) یا کانوکس(Convex)، تخت یا خطی(Linear)، داخل رحمی(Trans-vaginal) و آرایه فازی(Phase Array) هستند.

آموزش تعمیرات سونوگرافی

عملکرد دستگاه سونوگرافی

همان طور که بیان شد دستگاه سونوگرافی با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا و برگشت آن ها، امکان تهیه تصویر را فراهم می سازد. مشابه این تکنیک در طبیعت نیز وجود دارد به عنوان مثال خفاش ها، نهنگ ها و دلفین ها مشابه با زیر دریایی ها از شیوه سونار(استفاده از امواج فراصوت) برای مسیریابی یا شکار استفاده می کنند. (آموزش تعمیرات سونوگرافی)

اصول استفاده از دستگاه سونوگرافی

دستگاه سونوگرافی، پالس های صوتی با فرکانس بالا(۱ تا ۵ مگاهرتز) را با کمک پروب به بدن ارسال می کند. امواج صوتی در داخل بدن حرکت می کنند و به مرز بافت های بدن برخورد می کنند. بعضی از امواج در این مرحله منعکس می شوند و برخی دیگر به حرکت ادامه می دهند تا به مرز دیگری برخورد کرده و بازتاب پیدا کنند.

🔴امواج بازتاب شده توسط پروب جمع آوری شده و به دستگاه منتقل می شوند. 🔴دستگاه با استفاده از موج برگشتی، فاصله پروب تا بافت یا عضو بدن را محاسبه می کند. 🔴دستگاه با استفاده از زمان و شدت موج برگشتی، تصویر دو بعدی از عضو یا بافت مورد بررسی را نمایش می دهد.

تعمیر تخصصی دستگاه سونوگرافی

تعمیرکاران بجای تعویض بردهای معیوب که بسیار هزینه در بر خواهد داشت برای پزشک با دانش فنی خود برد های معیوب را تشخیص و آن ها را تعمیر می کنند و دستگاه را با کمترین هزینه تعمیر می کنند و درپایان تعمیر هم تست های کیفی و نتیجه تست ها تقدیم پزشک می شود. جهت یادگیری تعمیر برد های الکترونیکی میتوانید با مشاوران مجموعه آپادانا در ارتباط باشید.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

در تعمیرات تجهیزات پزشکی تجربه حرف اول را میزند. دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، و تعمیر تجهیزات دندانپزشکی از دوره های پرمخاطب مجتمع آموزشی آپادانا میباشد به همین منظور آموزشگاه آپادانا، این دوره را توسط بهترین اساتید ایران برگزار می‌کند. تمرکز ما در این دوره، بر روی آموزشهای عملی و تخصصی است. به علاوه این دوره شامل جلساتی جهت آمادگی هنرجویان برای ورود به بازارکار می‌باشد. و بعد از اتمام دوره پشتیبانی از کارآموزان به صورت رایگان میباشد. (آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی)

با وجود اینکه درآمد دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، بالاست؛ اما این حرفه از رقابت کاری کمی برخوردار است. این مزیتی برای شماست تا بتوانید به راحتی به درجات بالا و شناخته شده نزد مشتریانتان برسید. تجهیزات دندانپزشکی، همانطور که از نامشان معلوم است. نیاز به مراجعه به بیمارستان و کلینیک های اختصاصی و عمومی برای بررسی و عیب یابی دارند. با اینحال اگر در جامعه پزشکی شناخته شوید؛ از بازارکار قوی برخوردار خواهید شد. (دوره آموزش تعمیرات تجهیزات دنداپزشکی)

در این دوره آموزش مهارت های ارتباط با مشتری، افزایش درآمد، معرفی راهکارهایی برای افزایش بهره وری در کار و همچنین پشتیبانی رایگان جهت پرسش‌های هنرجویان در حال کار قرار داده ایم. با شرکت در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی مجتمع آموزشی آپادانا میتوانید با همه تجهیزات پزشکی آشنا شده و اصول تعمیراتی آنها را به صورت عملی یاد گرفته و وارد بازارکار شوید. شما میتوانید با شماره چهار رقمی مجموعه ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجموعه دریافت کنید. (تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در تبریز)

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader