خانه » اخبار آموزشگاه » آموزش تعمیر ونتیلاتور در تبریز
05 دی 1401

آموزش تعمیر ونتیلاتور در تبریز

آموزش تعمیر ونتیلاتور در تبریز ویژه بازار کار

دستگاه ونتیلاتور یکی از مهم ترین و حیاتی ترین دستگاه های پزشکی می باشد(آموزش تعمیر ونتیلاتور در تبریز). دستگاه ونتیلاتور که با نام دستگاه تنفس مصنوعی نیز شناخته می شود، دستگاهی است که کار تنفس را برای بیمارانی که قادر به نفس کشیدن نمی باشند انجام می دهد. این دستگاه ریه بیمار را از هوا و اکسیژن پر می کند، یا به عبارتی عمل دم را به جای بیمار انجام می دهد و در ادامه عمل بازدم به طور خود به خود صورت می گیرد.

 باید توجه داشت که دستگاه ونتیلاتور به طور کلی با دستگاه تنفسی بیمار یا همان دستگاه اکسیژن ساز متفاوت می باشد. وظیفه دستگاه اکسیژن ساز تلغیظ اکسیژن موجود در هوا و دادن آن به بیمار است. در واقع بیمارانی که از دستگاه تنفسی بیمار یا دستگاه اکسیژن ساز استفاده می کنند، خودشان قادر به نفس کشیدن می باشند اما به دلیل بیماری های تنفسی مختلف نسبت به دیگر افراد نیاز بیشتری به اکسیژن دارند. در صورتی که دستگاه ونتیلاتور به طور کامل عمل تنفس را به جای بیمار انجام می دهد و بیمارانی که باید از دستگاه ونتیلاتور استفاده کنند به طور کلی نمی توانند نفس بکشند.(آموزش تعمیر ونتیلاتور در تبریز)

نخستین دستگاه ونتیلاتور یا همان دستگاه تنفس مصنوعی مدرن که برد مارک سون Bird Mark 7 نام داشت فردی به نام فارست برد در دوران جنگ جهانی دوم اختراع کرد. از آن زمان تا به امروز دستگاه های ونتیلاتور دچار تغییرات زیادی شده اند و پیشرفت های بسیاری در آن ها حاصل شده است. به طوری که در حال حاضر در بیمارستان ها و مراکز درمانی از پیشرفته ترین نوع دستگاه ونتیلاتور استفاده می شود.(آموزش تعمیر ونتیلاتور در تبریز)

آموزش تعمیر ونتیلاتور در تبریز

اگر دستگاه ونتیلاتور شما با خرابی مواجه شده و به دنبال تعمیر آن هستید می توانید در دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزشگاه آپادانا شرکت کنید. ما در آموزشگاه آپادانا از اساتیدی استفاده می کنیم که قادر به آموزش انواع و مدل های مختلف دستگاه های ونتیلاتور می باشند. پس این فرصت استثنایی را از دست ندهید و در دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزشگاه آپادانا شرکت کنید.

همان طور که در بالا اشاره کردیم دستگاه های ونتیلاتور به انواع مختلفی تقسیم می شوند. اساتید ما در آموزشگاه آپادانا با تکیه بر تجربه بالا و برخورداری از دانش روز در زمینه تعمیر دستگاه ونتیلاتور، قادر به آموزش تعمیرات تمامی انواع دستگاه های ونتیلاتور می باشند.(آموزش تعمیر ونتیلاتور در تبریز)

  • تعمیر دستگاه ونتیلاتور فشار مثبت
  • تعمیر دستگاه ونتیلاتور فشار ثابت
  • تعمیر دستگاه ونتیلاتور زمان ثابت
  • تعمیر دستگاه ونتیلاتور حجم ثابت
  • تعمیر دستگاه ونتیلاتور فرکانس بالا

آموزش تعمیر ونتیلاتور در تبریز

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

تعمیر و نگهداری و عیب یابی ابزارهای پزشکی پیچیده، کار آسانی نیست. برای ارائه خدمات موثر، تکنسین مهندسی پزشکی به دانش جنبه های مختلف زیست شناسی و مهندسی نیاز دارد. دستگاه های مختلف به روش های مختلف کار می کنند و ادبیات مربوط به تعمیر و عیب یابی اغلب به سختی به دست می آید.(آموزش تعمیر ونتیلاتور در تبریز)

هر بار که اپراتور با مشکلی روبرو می شود، جستجو برای راه حل ها می تواند بسیار خسته کننده باشد. فشار بیشتری وجود دارد زیرا در دسترس بودن دستگاه های پزشکی برای مراقبت های درمانی و تشخیصی حیاتی است. هر چه دستگاه مدت بیشتری از کار بیفتد، بیمارستان کندتر می تواند مراقبت های لازم را به بیماران ارائه دهد

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی مجموعه‌ای از تکنیک‌هایی را ارائه می‌دهد که بیمارستان‌ها برای نگهداری و عیب‌یابی مؤثر دستگاه‌های پزشکی استفاده می‌کنند تا زمان تعمیر کاهش یابد و در دسترس بودن و ایمنی دستگاه‌های پزشکی بهبود یابد. تکمیل این دوره یک مهارت مکمل را به صلاحیت قبلی یادگیرنده برای انجام روال های تعمیر و نگهداری و تشخیص مشکلات در تجهیزات پیچیده با دقت اضافه می کند.

روال خدمات سریعتر به روان شدن روند بیمارستان کمک می کند و به گسترش مراقبت به بیماران بیشتر کمک می کند. کارآموزان دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی می تواند برای هر زمان که مجبور به تعمیر و عیب یابی هر وسیله پزشکی باشد، به دانش به دست آمده از این دوره به عنوان «طرح اولیه» تکیه کند.

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader