خانه » اخبار آموزشگاه » آموزش تعمیر پمپ تشک مواج در تبریز

آموزش تعمیر پمپ تشک مواج در تبریز

آموزش تعمیر پمپ تشک مواج در تبریز

برای جلوگیری از بیماری زخم بستر، از تشک های مخصوصی که تشک مواج نامیده می­‌شود، استفاده می­‌کنند. این تشک­‌ها، از پی وی سی با کیفیت و یک پمپ هوای کم صدا تشکیل شده‌اند. انواع معروف این تشک‌ها، سلولی، تخم مرغی و سنسوری است. هر کدام از این تشک‌ها کارایی و آپشن‌های متفاوتی دارند.

تشک مواج، به شخص کمک می کند که به طور اتوماتیک، فشار را از یک قسمت لگن کم کند و به قسمت دیگر انتقال دهد و با خیال راحت استراحت کند. این تشک‌ها، فقط برای پیشگیری نیستند و برای درمان بیماری زخم بستر نیز به کار می‌روند. به طوری که بعد از چند هفته استفاده از تشک، زخم کوچک‌تر می­‌شود، مایعات از آن خارج شده و بافت صورتی رنگ، کم‌کم آشکار می‌­شود.

برای خرید تشک مواج، باید شدت و سطح زخم بستر و میزان تحرک بیمار در نظر گرفته شود. بعضی از بیماران می­‌توانند اندکی جابه­‌جا شوند ولی گاهی اوقات بیمار حتی برای کوچک‌ترین حرکت نیاز به کمک دارد. طول مدت بستری نیز اهمیت زیادی دارد.

این زمان می‌تواند از چند ماه تا چند سال و یا حتی تا آخر عمر باشد. آخرین فاکتور، وزن بیمار می ‌باشد. هر چه وزن بیمار بیشتر باشد احتمال بروز زخم بستر و عوارض مربوطه بیشتر است. بدیهی است که هر چه سطح موارد ذکر شده بالاتر باشد، بیمار به تشک مواج پیشرفته­‌تر و مجهزتری نیاز دارد که بتواند به خوبی از او محافظت کند.آموزشگاه آپادانا در در دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی آموزش تعمیر پمپ تشک مواج در تبریز  را به صورت تخصصی زیر نظر فنی و حرفه ای در کارگاه های مجهز  برگزار می کند.

تعمیر پمپ تشک مواج

این محصولات قابل تعمیر هستند و در صورت صدمه دیدن می توانید از آموزش تعمیر پمپ تشک مواج در تبریز برای رفع مشکل بهره بگیرید. برخی از مدل ها مجهز به هشدار شنیداری و دیداری هستند و در صورت آسیب دیدن سلول ها هشداری شنیدار سوت  و دیداری شروع به چشمک زدن می کند. نصب و راه اندازی این محصولات بسیار آسان است و قابلیت نصب در مکان های همچون تخت خواب های خانگی  و بیمارستان را دارند حتی می توانید از آن ها روی زمین نیز  استفاده کنید.

تشک مواج دارای دو پایه تردد هواست تا هوا در زیر آن تردد داشته باشد و به پمپ فشار نیاید که نسوزد، داخل بدنه پمپ یک موتور دیده می شود این موتور دارای دو ضربه زن آهنی در دو سمت خود به همراه دو پلاستیک دایره ای شکل هوا را به داخل پمپ وارد می‌کنند تشکیل شده است طرز کار پمپ به این صورت است که آهنربا مغناطیسی این دو بازو را که پلاستیک ها روی سر آنها سوار هستند به سمت خود می کشد، این کار را با سرعت انجام داده و تولید هوا می کند هوا از یکی از خروجی ها به سمت تشک مواج رفته و باعث باد کردن سلولها می شود قسمت بعدی یک سوئیچ است کار سوئیچ قطع باد در یکی از لاین ها و انتقال باد به لاین دیگر شلنگ پمپ تشک مواج است، در حقیقت سوئیچ است که باعث می شود سلول ها یک در میان پر و خالی شود در صورت خراب شدن پمپ تشک مواج باید قسمت پریز برق را چک کرد.

بعضی از پمپ های تشک مواج یک فیوز اطمینان قرار دارد که برق مازاد را در خود گرفته و قطع می شود برق به داخل پمپ تشک مواج نیاید، قسمت بعدی که در خرابی پمپ تشک باید چه کرد سیم برق اتصال دهنده پریز به پمپ تشک مواج می باشد در صورت خراب شدن سیم و یا ضربه و خورده شدن این قطعی به وجود خواهد آمد، امکان دارد فیوز داخل بدنه پمپ تشک باشد، خرابی دیگر پمپ تشک پارگی پلاستیک های انتقال باد و ضربه گیر های داخل بدنه پمپ تشک می باشد.

این پلاستیک ها در هر دقیقه هزار بار فعالیت دارند و معمولا پس از یک سال استفاده دائم دچار فرسودگی می شود قسمت بعدی که احتمال خرابی را دارد بازوهای ضربه زن می باشند این بازوها توسط آهنربا باید به سمت داخل کشیده میشود خرابی یا از آهنربا و یا از بازوها می باشد، یکی از مواردی که اکثر تشک های مواج بعد از دوسال خراب میشوند کند شدن حرکت موتور داخلی تشکیل باشد، موتور داخلی به کل مجموعه داخل بدنه پمپ تشک مواج می‌گویند.

در صورتی که این سیستم خراب شود حتماً باید به شرکت مراجعه گردد تا در صورت نیاز به تعمیر در شرایط گارانتی ۱۸ ماهه نمایندگی اینتکس به صورت رایگان و خارج از آن با دریافت هزینه تشک مواج را تعمیر کرد قسمت آخر شلنگ انتقال دهنده ی پمپ به بدنه تشک مواج است، این قسمت از دو لاین تشکیل شده است احتمال اینکه شلنگ ها در مسیر خود دچار کیپ شدگی شوند می باشد به همین دلیل باید شلنگ را از بدنه تشک و از پمپ در آورد و در آن دمید، اگر باد به راحتی خارج شد یعنی شیلنگ سالم است.

آخرین قسمت چک جهت عدم خرابی پمپ تشک مواج بدنه تشک است این احتمال وجود دارد که بدنه سوراخ شده باشد و پمپ باد قسمتی از باد را به بیرون بدهد به همین دلیل به تشک خوب کار نکند و باد و خالی نشود که احساس خراب شدن پمپ تشک به شما داده شود

دیدگاهتان را بنویسید

preloader