خانه » اخبار آموزشگاه » اینسترومنت های دندانپزشکی
24 مهر 1401

اینسترومنت های دندانپزشکی

اینسترومنت های دندانپزشکی

اینسترومنت های دندانپزشکی، ابزارآلات ضروری مناسب کار هر دندانپزشک است. این تجهیزات تخصصی فوق‌العاده حساس بوده و نیازمند رعایت نکات ایمنی و نگهداری با دقتی فراوان هستند. به همین علت جابه‌جایی، تمیزکاری، بسته‌بندی، پاکسازی و استریل کردن آنها کاملاً تخصصی بوده و به آموزش دقیقی نیازمند است. اگرچه این کار وقت‌گیر و زمانبر است، اما در بالا بردن کیفیت کار متخصص دندانپزشکی، افزایش ایمنی کار، بالا بردن بهداشت محیطی و حفظ سلامت بیماران ضروری است. (اینسترومنت های دندانپزشکی)

اینسترومنت دندانپزشکی

با دانستن اینکه هر ابزار دندانپزشکی چه کاری انجام می‌دهد، ممکن است هر زمان که دندانپزشک به دهان شما نزدیک می‌شود، اضطراب کمتری داشته باشید. این مقاله یک راهنمای مختصر برای کمک به شما در درک ابزارهای اساسی یا همان اینسترومنت دندانپزشکی و کمک به آرامش اعصاب و آرامش ذهن شما می‌باشد.

انواع اینسترومنت دندانپزشکی

✔ توربین دندانپزشکی
✔ آنگل دندانپزشکی
✔ ایرموتور
✔ آینه دهان
✔ پروب داس (Sickle Probe)
✔ اسکیلر (Scaler)
✔ سرنگ دندان (Syringe)
✔ پروب پریودنتال (Periodontal Probe)
✔ پروب بریول (Briault Probe)
✔ گودکننده (Excavator)
✔ کیورت (Curettes)
✔ برنیشر (Burnisher)
✔ استئوتوم (Osteotomes)
✔ موچین (Tweezers) و …

اینسترومنت های دندانپزشکی
اینسرومنت دندانپزشکی از نظر قدرت

در مطب دندانپزشکی برای انجام اعمال مختلف و همچنین معاینه دندان بیماران خود به ابزار و اینسرومنت‌های مخلتفی نیاز دارید. اینسرومنت‌ها در دندانپزشکی انواع مختلفی دارند و در حوزه معاینه تا درمان و ترمیم دندان‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. (اینسترومنت های دندانپزشکی)

این ابزارها را در دندانپزشکی از نظر قدرت به دو دسته قدرت بالا یا high speed و قدرت پایین یا low speed تقسیم می‌شوند. نکته مهمی که در رابطه با اینسرومنت‌های دندانپزشکی باید بدانید این است که به طور کلی در این ابزارها عامل قدرت و سرعت با هم رابطه عکس دارند، یعنی ابزارهای قدرت بالا دارای سرعت بسیار پایینی هستند.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، و تعمیر تجهیزات دندانپزشکی از دوره های پرمخاطب مجتمع آموزشی آپادانا میباشد به همین منظور آموزشگاه آپادانا، این دوره را توسط بهترین اساتید ایران برگزار می‌کند. تمرکز ما در این دوره، بر روی آموزشهای عملی و تخصصی است. به علاوه این دوره شامل جلساتی جهت آمادگی هنرجویان برای ورود به بازارکار می‌باشد. و بعد از اتمام دوره پشتیبانی از کارآموزان به صورت رایگان میباشد. (آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی)

با وجود اینکه درآمد دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، بالاست؛ اما این حرفه از رقابت کاری کمی برخوردار است. این مزیتی برای شماست تا بتوانید به راحتی به درجات بالا و شناخته شده نزد مشتریانتان برسید. تجهیزات دندانپزشکی، همانطور که از نامشان معلوم است. نیاز به مراجعه به بیمارستان و کلینیک های اختصاصی و عمومی برای بررسی و عیب یابی دارند. با اینحال اگر در جامعه پزشکی شناخته شوید؛ از بازارکار قوی برخوردار خواهید شد. (دوره آموزش تعمیرات تجهیزات دنداپزشکی)

در این دوره آموزش مهارت های ارتباط با مشتری، افزایش درآمد، معرفی راهکارهایی برای افزایش بهره وری در کار و همچنین پشتیبانی رایگان جهت پرسش‌های هنرجویان در حال کار قرار داده ایم. با شرکت در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی مجتمع آموزشی آپادانا میتوانید با همه تجهیزات پزشکی آشنا شده و اصول تعمیراتی آنها را به صورت عملی یاد گرفته و وارد بازارکار شوید. شما میتوانید با شماره چهار رقمی مجموعه ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجموعه دریافت کنید. (تعمیر تجهیزات دندانپزشکی)

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

preloader