خانه » اخبار آموزشگاه » کالیبراسیون تجهیزات پزشکی
26 مهر 1401

کالیبراسیون تجهیزات پزشکی

کالیبراسیون تجهیزات پزشکی

بسیاری از تجهیزات پزشکی ای که در آزمایشگاه ها به منظور انجام آزمایشات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد، بعد از گذشت مدتی کار کردن ممکن است در نتایج اندازه گیری های خود دچار تغییراتی شوند، که به منظور رفع این مشکل لازم است تا تجهیزات پزشکی در یک دوره ی مشخصی تست کالبراسیون برروی آن ها انجام داده شود ما در این نوشته قصد داریم تا در مورد اهمیت کالیبراسیون در تجهیزات پزشکی اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. (کالیبراسیون تجهیزات پزشکی)

اهمیت کالیبراسیون در تجهیزات پزشکی

دستگاه های پزشکی استفاده شده در آزمایشگاه ها ممکن است بعد از گذشت مدتی در مقدار نمایش نتایج خود تغییراتی را داشته باشند که به منظور رفع چنین مشکلی لازم است تا حتما توسط دستگاه تست کالیبراسون مورد بررسی قرار بگیرند. در زمان کالیبراسون اگر مقدار بدست آمده با مقدار استاندارد مقایرت داشته باشد لازم است تا حتما قبل از استفاده مجدد از دستگاه آن را کالیبر کنند. در صورتی که دستگاه ها و تجهیزات پزشکی کالیبر نباشند استفاده کردن از آن ممنوع است و می تواند خطرات جبران ناپذیری را از جمله مالی و جانی به همراه داشته باشد. پس باتوجه به اهمیت این موضوع چون لوازم و تجهیزات پزشکی به منظور بررسی شرایط بیمار و نمونه گرفتن مورد استفاده قرار می گیرد کالیبر کردن آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 تجهیزات پزشکی که نیاز به انجام کالیبراسون دارند

از جمله وسایل و تجهیزات پزشکی که می بایست حتما کالیبراسیون برروی آن ها انجام شود عبارتند از:

✔ تجهیزات پزشکی ای که به منظور بررسی شرایط بیمار استفاده می شوند.
✔ تجهزات پزشکی ای که انرژی خروجی مشخصی را به منظور درمان اعمال می کنند. (کالیبراسیون تجهیزات پزشکی)

کالیبراسیون تجهیزات پزشکی

 چه زمانی باید کالیبراسیون انجام داد

عوامل مختلفی در زمان می تواند تاثیر گزار باشد که شامل موارد زیر می شوند:

  • شناخت کامل کارکرد دستگاه
  • سابقه نگهداری از دستگاه
  • متغیر بودن شرایط محیطی اعم از رطوبت، دما و …
  • مدت زمان عمر مفید دستگاه
  • نیاز به انجام کالیبراسیون با توجه به پیشنهاد کارخانه سازنده
  • داده های بدست آمده از کالیبراسیون های قبلی

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

در تعمیرات تجهیزات پزشکی تجربه حرف اول را میزند. دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، و تعمیر تجهیزات دندانپزشکی از دوره های پرمخاطب مجتمع آموزشی آپادانا میباشد به همین منظور آموزشگاه آپادانا، این دوره را توسط بهترین اساتید ایران برگزار می‌کند. تمرکز ما در این دوره، بر روی آموزشهای عملی و تخصصی است. به علاوه این دوره شامل جلساتی جهت آمادگی هنرجویان برای ورود به بازارکار می‌باشد. و بعد از اتمام دوره پشتیبانی از کارآموزان به صورت رایگان میباشد. (آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی)

با وجود اینکه درآمد دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، بالاست؛ اما این حرفه از رقابت کاری کمی برخوردار است. این مزیتی برای شماست تا بتوانید به راحتی به درجات بالا و شناخته شده نزد مشتریانتان برسید. تجهیزات دندانپزشکی، همانطور که از نامشان معلوم است. نیاز به مراجعه به بیمارستان و کلینیک های اختصاصی و عمومی برای بررسی و عیب یابی دارند. با اینحال اگر در جامعه پزشکی شناخته شوید؛ از بازارکار قوی برخوردار خواهید شد. (دوره آموزش تعمیرات تجهیزات دنداپزشکی)

در این دوره آموزش مهارت های ارتباط با مشتری، افزایش درآمد، معرفی راهکارهایی برای افزایش بهره وری در کار و همچنین پشتیبانی رایگان جهت پرسش‌های هنرجویان در حال کار قرار داده ایم. با شرکت در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی مجتمع آموزشی آپادانا میتوانید با همه تجهیزات پزشکی آشنا شده و اصول تعمیراتی آنها را به صورت عملی یاد گرفته و وارد بازارکار شوید. شما میتوانید با شماره چهار رقمی مجموعه ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجموعه دریافت کنید. (تعمیر تجهیزات دندانپزشکی)

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader