خانه » اخبار آموزشگاه » آمالگاماتور

آمالگاماتور

آمالگاماتور

از این دستگاه برای پرکردن دندان از موادی به نام آمالگام استفاده می شود. آمالگام حاوی جیوه، مس، نقره، قلع، سرب و… می باشد. مشکلی که وجود دارد این است که جیوه اگر با مواد دیگر ترکیب شود به سرعت سفت و خشک می گردد به همین دلیل آمالگام به صورت پودر فاقد جیوه وجود دارد و زمانی که دندانپزشک می خواهد از آن استفاده کند باید آن را با جیوه ترکیب کند. برای ترکیب کردن آن و ایجاد خمیری همگن از دستگاه آمالگاماتور استفاده می شود که کار آن مشابه همزن است. (آمالگاماتور)

انواع آمالگاماتور

از این دستگاه دو نوع وجود دارد:

▪ترکیبی
▪کپسولی

آمالگاماتور

تعمیر آمالگاماتور

آمالگاماتورها نیز در صورت استفاده مکرر و نادرست در معرض آسیب دیدن قرار دارند.

ایرادات رایج دستگاه

در شرایطی که دستگاه روشن نشود 3مورد را باید بررسی کنیم:

1.کابل ورودی تغذیه

2.فیوز باکس

3.کلید پاور.

درون کلید پاور این دستگاه به جای LED چراغ نئون وجود دارد.چراغ نئون با 220ولت برق شهری کار می کند و سر +و-ندارد به همین دلیل امکان سوختن در آن خیلی کم است اما در LED جهت مهم است و در صورت اشتباه متصل کردن آن میسوزد.

-امکان دارد چراغ کلید پاور روشن نشود ولی دستگاه کار کند در این صورت اختلالی در کارکرد دستگاه ایجاد نمی شود.

-به محض اینکه تایمر مکانیکی را باز می کنیم همزمان با روشنشدن موتور باید چراغ سیگنال موتور که روی دستگاه است روشن شود. این نشانگر ایناست که برق به موتور می رسد،اگر چراغ روشن نشد یعنی برق به سر موتور می رسد اما موتور روشن نمی شود(موتور با چراغ موازی هستند.)

-داخل چراغ سیگنال هم چراغ نئون وجود دارد امکان دارد موتورکار کند اما چراغ روشن نشود،در این صورت اختلالی در کارکرد موتور ایجاد نمی شود. در آمالگاماتور های کپسولی موتور تک دور است.

-در 2 صورت موتور عملکرد مناسب ندارد و یا کلا کار نمی کند.1.کنتاکت تایمر موتور خراب شود.

2.کلید HI و LOW خراب شود.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی

در تعمیرات تجهیزات پزشکی تجربه حرف اول را میزند. دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، و تعمیر تجهیزات دندانپزشکی از دوره های پرمخاطب مجتمع آموزشی آپادانا میباشد به همین منظور آموزشگاه آپادانا، این دوره را توسط بهترین اساتید ایران برگزار می‌کند. تمرکز ما در این دوره، بر روی آموزشهای عملی و تخصصی است. به علاوه این دوره شامل جلساتی جهت آمادگی هنرجویان برای ورود به بازارکار می‌باشد. و بعد از اتمام دوره پشتیبانی از کارآموزان به صورت رایگان میباشد. (آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی)

با وجود اینکه درآمد دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، بالاست؛ اما این حرفه از رقابت کاری کمی برخوردار است. این مزیتی برای شماست تا بتوانید به راحتی به درجات بالا و شناخته شده نزد مشتریانتان برسید. تجهیزات دندانپزشکی، همانطور که از نامشان معلوم است. نیاز به مراجعه به بیمارستان و کلینیک های اختصاصی و عمومی برای بررسی و عیب یابی دارند. با اینحال اگر در جامعه پزشکی شناخته شوید؛ از بازارکار قوی برخوردار خواهید شد. (دوره آموزش تعمیرات تجهیزات دنداپزشکی)

در این دوره آموزش مهارت های ارتباط با مشتری، افزایش درآمد، معرفی راهکارهایی برای افزایش بهره وری در کار و همچنین پشتیبانی رایگان جهت پرسش‌های هنرجویان در حال کار قرار داده ایم. با شرکت در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی مجتمع آموزشی آپادانا میتوانید با همه تجهیزات پزشکی آشنا شده و اصول تعمیراتی آنها را به صورت عملی یاد گرفته و وارد بازارکار شوید. شما میتوانید با شماره چهار رقمی مجموعه ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان مجموعه دریافت کنید. (تعمیر تجهیزات دندانپزشکی)

دیدگاهتان را بنویسید

preloader